Radnice i kraj omezují svůj provoz

Kvůli druhé vlně epidemie koronaviru omezí samospráva svůj provoz. Liberecký kraj i jednotlivé radnice budou občanům přístupné v omezeném režimu a je potřeba dbát bezpečnostních opatření, které má trvat minimálně dva týdny.

V souladu s ustanovením vlády České republiky omezuje svůj provoz úřad Libereckého kraje. Občané, kteří potřebují na úřad, mají vymezeny tyto hodiny: pondělí od 8 do 13 hodin a středa od 12 do 17 hodin. Liberecký kraj zároveň žádá klienty, aby upřednostnili písemný, elektronický či telefonický kontakt s úřadem před osobním jednáním, pokud to povaha úřední věci dovolí, veškerá podání ke krajskému úřadu je možné činit pouze na podatelně krajského úřadu ve vestibulu sídla Libereckého kraje, nadále se však upřednostňuje podání prostřednictvím datové schránky Libereckého kraje ID c5kbvkw nebo prostřednictvím provozovatele poštovních služeb, jsou povinni při vstupu do krajského úřadu projít kontrolou tělesné teploty, nesmí vstupovat do krajského úřadu v případě, že pociťují příznaky respiračního onemocnění, omezí osobní kontakt na nezbytně nutnou dobu, při vstupu do budovy jsou povinni dodržovat odstup 2 metrů, mají povinnost využít pro dezinfekci rukou stojan umístěný ve vestibulu, budou vpuštěni k osobnímu jednání pouze v úředních hodinách dle tohoto Rozhodnutí, a to pouze po telefonické domluvě s příslušným úředníkem nebo jeho zástupcem.

Podobná omezení platí například i pro liberecký magistrát. Ten kvůli tomu na následující dva týdny zrušil on-line elektronický rezervační systém, všechny rezervace na následující dva týdny budou zrušeny včetně těch na pondělí a středu. Úřední hodiny budou po oba dny omezeny na dobu od 08:00 – 10:30 a 14:30 – 17:00. Také v sousedním Jablonci nad Nisou omezí radnice úřední dny na pondělí a středu, otevřeno bude vždy od 08:00 do 11:00 a od 15:00 do 17:00. Přičemž i na magistrátech jednotlivých obcí platí stejná pravidla, jaká jsou uvedena výše pro Liberecký kraj.

Subscribe
Upozornit na
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.