V kraji přibývá nemocných i absurdních nařízení

V Libereckém kraji povážlivě stoupá počet nakažených novým typem koronaviru. Za včerejšek jich bylo rekordních 408. Liberecký kraj i samotný Liberec patří mezi místa s největším výskytem koronaviru. To s sebou nese i řadu zákazů. Někdy jde ale o nedomyšlená a kontraproduktivní nařízení.

Od začátku pandemie, jak uvedla ČTK, mělo pozitivní test na koronavirus v kraji 4868 lidí, uzdravených je více než 2000, 17 lidí nemoci podlehlo. V kraji je podle údajů ministerstva 2753 takzvaně aktivních případů, mezi něž patří nejen nemocní, ale i bezpříznakoví. Nejvíce jich je stále na Liberecku, na které připadá skoro polovina všech případů v kraji. V přepočtu na 100.000 obyvatel je na Liberecku 472 pozitivně testovaných za posledních sedm dnů, v republikovém měřítku jsou na tom hůře jen Uherskohradišťsko a Příbramsko.

Kvůli nepříznivému vývoji koronavirové epidemie platí v kraji stejně jako v dalších částech republiky ode dneška zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přecházejí na distanční výuku, výjimku mají třídy pro děti se speciálními potřebami. Uzavřené jsou restaurace, bary a kluby. Shromažďovat se lidé mohou maximálně po šesti. Většina opatření platí do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu. Školy mají být zatím zavřené do 1. listopadu.

Svůj provoz omezil i liberecký magistrát. Otevřeno má jen v pondělí a ve středu. Jenomže tento krok paradoxně, ale logicky vedl k tomu, že se zde koncentruje daleko větší množství lidí, než normálně a stoupá tak riziko nákazy. Situaci na sociálních sítích kritizují samotní Liberečané. Když ve stotisícovém městě magistrát místo 6 dnů funguje jen 2, tak co se stane, volové? No bude tam najednou víc lidí, k…a!“ rozohnil se na Facebooku například Lukáš Kobera z Liberce a dokládá svá tvrzení přiloženými fotkami.

Subscribe
Upozornit na
42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.