nášLiberec

Search

Prohlášení primátora: jablonečtí cestující nemohou být rukojmími

V pondělí 9. listopadu 2020 Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci, předběžným opatřením zakázal statutárnímu městu Jablonec nad Nisou uzavřít a uveřejnit prostřednictvím registru smluv smlouvu s dopravcem UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., kterou schválili zastupitelé 5. listopadu. Důvodem je odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení, společnosti ABOUT ME, s.r.o.

Vyjádření SMJN k usnesení krajského soudu z 9. listopadu 2020:

S usnesením soudu, které zakazuje uzavřít Jablonci smlouvu s vybraným dopravcem – společností UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., nesouhlasíme a připravujeme odvolání. Usnesení bylo doručeno do datové schránky města pozdě, až dne 10. 11. 2020, po uzavření předmětné smlouvy a také po její publikaci prostřednictvím registru smluv. Předběžné opatření proto není možné vykonat. Smlouva s UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., je nyní proto platná a účinná. 

Aktivitu společnosti ABOUT ME, s.r.o., vnímáme jako obstrukční s cílem poškodit město Jablonec nad Nisou a zejména jablonecké cestující, kteří se tak stávají rukojmími, což je nefér. 

Statutární město Jablonec nad Nisou ve snaze zajistit dopravní obslužnost postupuje, a nadále bude postupovat, dle platných zákonů s důrazem na zachování kvality a rozsahu dopravních služeb v Jablonci nad Nisou a na Jablonecku. Věříme, že se nám to, i přes všechny obstrukční aktivity, podaří. 

Jiří Čeřovský, primátor Jablonce nad Nisou

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.