Vladislav Husák skončil ve funkci krajského policejního ředitele

Kauza kolem narozeninové oslavy bývalého kontroverzního poslance Petra Bendy v jeho hotelu v Teplicích nabírá rychlý spád. Pro svou účast na ní skončí ředitel krajské policie v Liberci Vladislav Husák. Hejtman Půta jeho jednání odsoudil, ale odmítl se přidat k výzvám k jeho rezignaci.

Zatímco před několika hodinami Vladislav Husák ještě tvrdil, že v Bendově teplickém hotelu byl z jiného důvodu a že zde přespal jen kvůli únavě a špatnému počasí, rozhodlo se mezitím o jeho osudu. Prezident Policie ČR Jan Švejdar svého někdejšího předchůdce Husáka k prvnímu únoru zbavil funkce.

Po dnešním jednání s plk. Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plk. Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené,jíž jsem vyhověl.,“ oznámil dnes veřejnosti policejní prezident Švejdar.

Vladislav Husák se stal krajským policejním šéfem v Libereckém kraji v září 2013, přitom pochází ze Středních Čech a v letech 2005 a 2007 byl dokonce policejním prezidentem, později šéfem cizinecké policie a následně i na policejním prezidiu působil jako náměstek, a to od roku 2011.

Známým se například stal pro svoje styky s pražskými kmotry z ODS, Romanem Janouškem a Tomášem Hrdličkou. I po svém příchodu do Liberce nezahálel a začal se stýkat s výkvětem zdejší politické reprezentace, například tehdejší primátorkou Martinou Rosenbergovou nebo hejtmanem Martinem Půtou.

Ten také dnes odmítl připojit se k výzvám k Husákově odstoupení, byť jeho počínání označil za nevhodné. „V době, kdy každý den zdůrazňujeme nutnost dodržování protiepidemických opatření, vyzýváme k tomu veřejnost a žádáme občany, aby omezovali svoje aktivity, je každé podobné selhání, navíc za účasti veřejně činných osob, nevhodné a nepřijatelné.,“ uvedl dnes hejtman Půta.

Nicméně ale dodal: „Pana plukovníka Husáka znám dlouhou dobu. Pokládám ho za policejního ředitele s mimořádnými zkušenostmi a organizačními schopnostmi.
O to víc mě jeho chyba mrzí a očekávám jeho veřejnou omluvu za toto selhání. Nehodlám se ale připojovat k mediálně vděčným výzvám k odstoupení. Důsledky ze svého pochybení může vyvodit pouze pan ředitel nebo policejní prezident jako jeho nadřízený v kázeňském řízení.“

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.