Učil poslanec dítě střílet na fotku premiéra? Mířili jsme jinam, hájí se

Předvolební kampaň i intenzita rozštěpenosti české společnosti nabírá na obrátkách. Poslanec Libereckého kraje za Piráty Tomáš Martínek zveřejnil o víkendu fotografii, na které spolu se svou nezletilou dcerkou střílí na terč, kde je i fotka premiéra Andreje Babiše (ANO). Po kritice se hájí tím, že vlastně mířil někam úplně jinam a že si Babišovy fotografie všiml až dodatečně.

V neděli zveřejnil poslanec Parlamentu České republiky za Liberecký kraj na své oficiální facebookové stránce fotografii, na nichž je zachycen se svou malou dcerkou na řemeslných trzích v České Lípě, jak jí pomáhá střílet do terče, na kterém je, mimo jiné, vyobrazen i premiér České republiky Andrej Babiš. Poslanec Martínek fotografii doplnil textem: „Poznáte na fotografii Babiše?“. Zřejmě ve víře v dobrý vtip, což skutečně několik jeho sledujících kvitovalo.

Po kritickém dotazu, zda mu to přijde vhodné, učit děti střílet na fotografii svých politických rivalů a zda to spíš nejsou praktiky a „vtipy“, které lze čekat možná tak u neonacistů, nikoliv však u představitelů liberální strany, která aspiruje na účast ve vládě, poslanec Martínek otočil. Prý mířil někam jinam a že je na terči, který měl zhruba metr až dva před sebou, předseda vlády Babiš, si všiml až doma.

„I z fotky je vidět, že střílíme o řadu níže, večer při prohlížení fotek si všimnu, že na té fotce je i karikatura a zmíním to v popisku, toť vše. Ale chápu, že z toho určitě jde vymyslet i politická konspirace nejlépe s indoktrinací dětí..,“ uvedl na vysvětlenou Tomáš Martínek. Fotografii nicméně poté stáhl z předního místa na zdi své facebookové stránky a doplnil ji jiným textem, v tom znění: „Dodatečně jsem si všiml, že v horní řadě byly zajímavé karikatury. Snažili jsme se trefit pouze v dolní řadě…“.

Martínkovi Piráti, respektive koalice Pirátů a STAN, jsou vnímáni jako jedni z největších konkurentů ANO Andreje Babiše v nadcházejících parlamentních volbách. Zejména Piráti jsou pak v posledních měsících terčem lživých a urážlivých hoaxů, které o nich šíří politická konkurence, premiéra nevyjímaje.

Subscribe
Upozornit na
46 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Možná nejambicióznější projekt Libereckého kraje za posledních deset není v dobré kondici. Kolem plánů na vybudování obří fotovoltaické elektrárny v Ralsku krouží lobbisté i
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.