Petice za bazén na Františkově. Lidé se nevzdávají

Proti plánům současného vedení statutárního města Liberce definitivně zrušit bazén na Františkově vznikla petice, kterou již podepisují stovky lidí. Oblíbený školní bazén, využívaný i veřejností, nechaly zchátrat minulé liberecké vlády. Nyní mají v prostorách bazénu vzniknout školní třídy.

Živo kolem budoucnosti františkovského bazénu je od roku 2019. Tehdy vznikla iniciativa Liberečanů, kterým se nelíbí, že je bazén zavřený. Další vlna občanské nevole vůči postupu města přišla letos, kdy se ukázalo, že vedení města jednak nemá prostředky na opravu hlavního městského bazénu na Tržním náměstí a jednak, že chce ve vaně františkovského bazénu stavět další třídy pro vedlejší ZŠ Švermova.

Místní a všichni ti, kterým osud bazénu není lhostejný, tak sepsali petici, kterou již podepsaly stovky lidí. Petice je přístupná na internetu, ale také v listinné podobě.

„Petici jsme vytvořili jako průzkum toho, jak moc je toto téma pro lidi podstatné a jestli je zajímá. Při sběru podpisů na Františkově zatím slyšíme od všech různými slovy to samé: „Dělají si z nás legraci, pošlou nám sem kamiony a místo bazénu udělají třídy. Přitom ten bazén tady byl a sloužil mnoha školám a odpoledne i veřejnosti. My tady bazén chceme“,“ uvedl pro Náš Liberec Pavel Felgr z libereckých Pirátů, který se aktivně věnuje boji za obnovení františkovského bazénu.

Podle Felgra v současné době dokonce hrozí, že Liberec nebude mít nejméně na dva roky bazén žádný a veřejnost, ale například i děti ze škol nebudou mít kam chodit plavat. „Pokud se má za 2 roky opravovat městský bazén, pak by v Liberci nebylo po dobu opravy (1,5 – 2 roky) kam chodit plavat. Proto dává smysl opravit bazén na Františkově, který pomůže oživit danou lokalitu a uleví městskému bazénu tím, že pokryje školní plavání většiny libereckých škol,“ dodal Felgr.

Situace se vyostřila i v září, kdy Náš Liberec informoval o tom, že vedení města (Starostové, ANO a ODS) chtějí ve vaně františkovského bazénu vybudovat třídy pro žáky. A to jen pár let poté, kdy město prodalo investorovi těsně sousedící školní budovu, kde již třídy byly. Dnes je z ní ubytovna.

„Z mého pohledu ten bazén nemá budoucnost, již druhým rokem pracujeme na tom, aby v té bazénové hale vyrostly školní třídy, protože to je pro tu lokalitu podstatné,“ podal svou verzi budoucího využití bazénu na Františkově náměstek pro školství a kulturu Ivan Langr (Starostové) na letošním zářijovém zastupitelstvu. Zároveň ale dodal, že vedení města se zástupci občanů, kteří chtějí bazén, stále jedná a počká si na výsledek petice i na opoziční studii, kterou aktivisté nechávají zpracovat.

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.