Nové sociální byty v ulici Na Žižkově

Vedení města navazuje na své předchůdce a realizuje výstavbu dalších sociálních bytů. Liberec měl v 90. letech obrovský bytový fond, kterého se však během vlád ODS zbavil. Dnes chce, podle strategie z roku 2017, mít alespoň 2 tisíce vlastních bytů.

Rada města Liberce projednala 2. listopadu výsledky zadávacího řízení na stavební práce „Sociální bydlení města Liberce – Na Žižkově“. Tři městské bytové domy se 49 (25 +12 +12) sociálními byty v ulici Na Žižkově postaví První podještědská stavební spol. s r.o. za cenu 121 993 000 Kč bez DPH (140 291 950 Kč včetně DPH).

Vzniknou v prostorách bývalé ZŠ v Rochlicích, která kdysi sloužila jako radnice původně samostatné obce, a v prostorách již zaniklé soukromé hotelové školy Hergessell, která na ni navazovala.

„Podél této ulice vznikne objekt se čtyřmi samostatnými vchody a celkem 49 novými sociálními byty.  Veřejná zakázka byla zadávána v otevřeném nadlimitním řízení s předpokládanou hodnotou 120 000 000 Kč bez DPH, uvedená cena je maximální a nejvýše přípustná,“ říká náměstkyně pro strategický rozvoj a dotace Radka Loučková Kotasová (ANO).

Hotovo by mělo být v roce 2023 a peníze chce Liberec získat z fondů Evropské unie, tj. stejnou cestou, jako to dělalo předchozí vedení města. Díky tomu se městu podařilo již realizovat nové sociální byty v Žitavské a Orlí ulici.

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce