Glosa: pár dní navíc, které se vyplatí desítky let

Zavřená Jablonecká je vopruz. Ví to každý, kdo centrem města projíždí nebo, nedej bože, v centru i bydlí. Přestřelka mezi primátorem Zámečníkem a ŘSD je trapná a primátor si ji mohl odpustit. Místo toho měl říct, proč bude stavba o ty dva, tři týdny trvat déle. Ten důvod je totiž dobrý.

Jedním z pozitivních momentů současného vedení města je, jak se snaží nakládat s veřejným prostorem. Tedy někdy. O zeleni se to třeba říci nedá. Ale například o dláždění chodníků rozhodně ano.

Přišla s tím Kancelář architektury města. V Liberci se už chodníky nebudou dláždit ohavnou a nefunkční zámkovou dlažbou, jako tomu bylo, bůhvíproč, od devadesátých let zvykem. Šedá a růžová zámkovka nejenže není pěkná, ale stačí se podívat, co s ní umějí udělat kořeny stromů nebo kola aut. O tom, co s ní provádí sůl v zimě, netřeba slov.

Místo toho se v Liberci začalo nově dláždit – postaru. Pěkně žulou z našich hraničních hor. Je to nejen hezčí a důstojnější regionální metropole, ale poctivý kámen z Jizerek snese daleko víc než betonový odlitek. A už proto se hodí nejen do historické zástavby, ale i jinam.

Mrzení mezi primátorem a ŘSD bylo tedy zbytečné, navíc, když se dá doložit, že neměl pravdu a jeho snaha hodit prodloužení stavby na ŘSD je pouhou výmluvou. Spíš měl „na férovku“ veřejnosti říci, jak to je: bude to sice trvat o pár dní déle, ale Liberci se to vyplatí na desítky let dopředu. Po funkční i estetické stránce.

Nejlepší je prostě říkat pravdu. Navíc: tady se rozhodně není za co stydět.

Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radnice selhává v řadě zcela zásadních oblastí, které se týkají péče o město. Každý, kdo má oči, tak to musí vidět. Proto vedle již
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.