Vedení kraje je v myšlenkách i činech s Ukrajinou. Vyvěsilo vlajku

K vyjádření solidarity a podpory Ukrajině vyhlášenému prostřednictvím Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv se tento týden připojil i Liberecký kraj. Na sídle krajského úřadu ráno zavlála ukrajinská vlajka. Prezident Ukrajiny totiž vyhlásil 16. únor dnem jednoty Ukrajiny – tajné služby avizovaly, že právě v tento den začne Rusko útok proti tomuto suverénnímu státu.

„Jsme v myšlenkách, ale i činech s Ukrajinou. Vyjadřujeme tímto aktem podporu celé zemi, stejně jako našemu partnerskému Vinnickému regionu. Hrozbám je nutné čelit a já pevně věřím, že v případě Ukrajiny, na jejíž stranu se staví mnoho zemí světa, nakonec k útoku nedojde,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Ukrajinský velvyslanec v České republice poděkoval za podporu a potvrdil, že toto gesto solidarity uvítají i desetitisíce Ukrajinců, kteří žijí v Česku. Není to ostatně poprvé, kdy Česko vyjádřilo podporu Ukrajině sužované již několik let turbulentním vývojem událostí.

Již v roce 2014 ukrajinskou vlajku vyvěsilo v souvislosti s krvavým zásahem proruských sil proti demokratické občanské iniciativě na kyjevském náměstí Majdan zhruba 60 českých měst včetně Liberce či Jablonce nad Nisou. Výročí těchto událostí shodou okolností připadá na závěr tohoto týdne, na 20. února.

Tisková zpráva Libereckého kraje

Subscribe
Upozornit na
36 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.