nášLiberec

Search

Asistenční centrum pomoci poptává trvanlivé potraviny

Konzervy, rýži, těstoviny, kojeneckou stravu, ale i základní drogistické zboží. Nejen tyto, ale i jiné trvanlivé potraviny a potřeby pro osobní hygienu poptává Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině.

Sbírkové místo je otevřeno ve všední dny (pondělí–pátek) od 8.00 do 18.00 hodin. Nachází se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje vpravo od té části, kde sídlí podnikatelský inkubátor Lipo.ink.

Seznam přijímané pomoci:

konzervy a sklenice s hotovým jídlem
paštiky, instantní a čínské polévky
rýži, těstoviny
toustový chléb
mléko, cukr, sůl
dětské mléko (Nutrilon, Sunar)
sprchové gely, vlhčené ubrousky
dětské pleny
toaletní papír, krémy pro děti (Sudocrem, pudr pro kojence)
dámské vložky, tampony

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) slouží pro válečné uprchlíky z Ukrajiny jako hlavní záchranný a pomocný bod po jejich příchodu do Libereckého kraje. Najdou zde jak místo, kde mohou přespat, tak i asistenční centrum pro vyřízení veškeré administrativy.

Na místě jsou jim neustále k dispozici krajští hasiči, policisté a Český červený kříž. Je zde nonstop v provozu telefon +420 770 138 756 a e-mail kacpu@kraj-lbc.cz. Všechny podstatné informace a to i v ukrajinštině najdete na https://ukrajina.kraj-lbc.cz/

Liberecké  krajské asistenční centrum za celé období svého provozu poskytlo služby 7304 ukrajinským uprchlíkům a 1811 z nich ubytovalo. Ve neděli 20. března KACPU zaregistrovalo 184 osob a 66 z nich poskytlo ubytování.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.