Liberecký kreslíř Jiří Chalupa představuje novou výstavu

V prostorách Krajského úřadu v Liberci bude od 2.5. do 30.5.2022 probíhat výstava kreseb a kreslených vtipů libereckého rodáka a výtvarníka Jiřího Chalupy. Autor kreslí vtipy pro potěchou svou i svého okolí již od roku 1970. Jeho tvorba byla postupně publikovaná v různých časopisech a novinách lokálního i celorepublikového významu.

Jedním z nich byl např. dříve velice populární humoristický týdeník Dikobraz. Od té doby uveřejňoval kresby nejen v Dikobrazu, ale i v Mladé frontě, časopisu pro mladé ABC a několikrát i v tehdejších libereckých novinách Vpřed. Hlavní výdělečnou činností Jiřího Chalupy byla však po většinu času komerční grafika a design, i přesto, že největší zálibu vždy spatřoval v kreslení vtipů a nevtíravě-humorných obrázků pro děti.

Zhruba před patnácti lety se zúčastnil soutěže o návrh nového loga Libereckého kraje, kterou se svým návrhem i vyhrál. Dodnes také působí na částečný úvazek jako odborný učitel na uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou. Na stará kolena v důchodu se opět vrací ke své velké vášni, kterou je kreslení vtipů, což ho nejenže baví, ale navíc i činní svobodnějším.

Tisková zpráva

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.