Šéf BusLine Jakub Vyskočil si vzal život

Jednatel holdingu BusLine Jakub Vyskočil se v noci na dnešek zastřelil. Médiím to potvrdil jeho otec, známý herec Ivan Vyskočil. Jakub Vyskočil měl za sebou nechat dlouhý dopis na rozloučenou. Společnost BusLine, která měla sídlo v Libereckém kraji, patří mezi nevětší, ale zároveň nejkontroverznější dopravce v České republice.

Podle bulvárního deníku extra.cz měl proti sobě Jakub Vyskočil (na obr. vlevo) obrátit zbraň, deníku to potvrdil jeho zdrcený otec Ivan (na obr. vpravo). Jakubu Vyskočilovi bylo pouze 46 let. Byl hlavním jednatelem společnosti BusLine a firem okolo ní. 

Dopravní společnost BusLine začala na nejdříve regionálním, později celorepublikovém trhu dopravců figurovat před více než deseti lety. Vyskočilova smrt přichází v době, kdy jeho společnost BusLine měla získat řadu  významných kontraktů. Zatímco do dnes jezdila zejména v Libereckém a Královehradeckém kraji (v minulosti též v Ústeckém), letos měla, na základě vítězství ve veřejných zakázkách, zajišťovat dopravu také v Pardubickém či Jihočeském kraji.

 Náš Liberec několikrát přinesl důkazy o jejím propojení se zdejšími politiky z ODS, ČSSD, KSČM a ze Starostů pro Liberecký kraj. Společnost BusLine a zejména jejího někdejšího manažera Jiřího Vařila doprovázejí četné skandály. Je například hlavním obviněným v kauze tunelování Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Některé kauzy kolem BusLine ale například státní zástupce zastavil. Vařil trvá ve všech případech na své nevině.

Vrcholu politického vlivu a moci dosáhla BusLine za hejtmanátu Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) na Libereckém kraji. Jeho bývalý náměstek pro dopravu a spolustraník Vladimír Mastník je například mezi obviněnými v rozsáhlé korupční kauze. Náš Liberec jako první například informoval, jak Půtovi náměstci létají za peníze manažerů BusLine a Miroslava Pelty na VIP fotbalové zájezdy. Dalšího ze svých náměstků, své někdejší pravé ruky, Marka Pietera se hejtman Půta zbavil a obvinil ho, že je součástí „dopravní mafie“ kolem BusLine. Ovšem až po deseti letech nadstandardně dobrých vztahů mezi krajem a BusLine.

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce