Prima FRESH festival v Liberci

Kulinářský Prima FRESH festival se opět vrací k nám do Liberce. Bude se konat 3. a 4. června v parku Budyšínská. Celé dva dny budou nabité gastronomickými zážitky, delikatesami světové úrovně a dobrého piva, vína i kávy. V kulinářské show vystoupí opět Zdeněk Pohlreich a své kuchařské umění předvede také výherkyně loňské soutěže Masterchef 2021, Veronika „Besky“ Danišová, či Honza Horský, finalista Global Chefs Challenge a kapitán českého Národního týmu kuchařů. Úplnou novinkou budou letos koncerty, které podtrhnou celkovou atmosféru.

Prima FRESH festival i tento rok nabídne spoustu zajímavých pochoutek. V posledních letech lidé prahnou po nevšedních gastronomických zážitcích a Prima FRESH festival letos nabídne ve svém menu třeba pečenou žábu, losí maso, gazpacho z krokodýla, kebab ze zebry, cvrčky, sarančata, sušené červy nebo tarantuli. Pokud ale neprahnete po příliš extrémních pochutinách, můžete zkusit třeba různé druhy exotického ovoce, sýrů, salámů a klasických mas. Maso bude často připravované zcela jinými způsoby, než jste zvyklí, a za zkoušku rozhodně stojí.

Budou představeni i čeští výrobci delikates, kteří byli oceněni britskou cenou Great Taste Awards, což je celosvětově velmi slavná gurmánská cena. Též je označována jako Oscar ve světě jídla a pití. Hosté tedy mohou okusit oceněné marmelády, sušené maso či čokoládové lahůdky. Petr Jirásek, pořadatel Prima FRESH festivalu, vyjednal spoustu zajímavých spoluprací a jednou z nich je například spolupráce s Mutant fast food. Jedná se o foodtruck, který působí pouze na Moravě v okolí Ostravy. Návštěvníci tedy budou mít jedinečnou možnost ochutnat jejich českou, asijskou a mexickou kuchyni.

K celému festivalu neodmyslitelně patří i dobré pití. Více než 50 druhů piv z různých malých pivovarů lze ochutnat přímo v pivní zóně. Chybět nebudou ani delikatesy, které k pivu patří. Dobré a kvalitní víno nezůstane pozadu. Ve vinařské zóně proběhne prezentace špičkových českých i zahraničních vín. Milovníci vína si mohou zarezervovat vstupenku na řízené degustace pod vedením zkušených someliérů. I milovníci dobré kávy si přijdou na své, nebude chybět prezentace různých kaváren i pražíren. V programu jsou rovněž zajímavosti o pěstování kávy, pražení i přípravě.

Novinkou jsou koncerty. V pátek 3. června vystoupí kapela Děda Mládek Ilegal Band a ve vinařské zóně bude hrát Cimbálová muzika Denár. Nebude chybět Hermés Karel, kterému bude patřit stage v sobotu odpoledne. „Bylo mým dlouhodobým snem mít na Prima FRESH festivalu koncerty a takovou menší párty na závěr celé akce, je to taková třešnička na dortu. Navíc je to skvělá možnost, jak zabavit návštěvníky nejen dopoledne a odpoledne, ale i večer,“ říká Petr Jirásek, pořadatel festivalu.

Celý festival se snaží být co nejvíce ekologický. Proto je na festivalu velmi omezeno používání plastů a jídlo si budete moci dát v jednorázovém, ale ekologicky rozložitelném nádobí. Pokud budete mít zájem podpořit tuto myšlenku, můžete si s sebou vzít vlastní skleničku či půllitr.

Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Zasedání libereckého zastupitelstva jsou někdy kritizována, že jsou zdlouhavá a uhádaná. Jenomže jak se ukazuje, kritická práce zastupitelů má smysl. Aktuálně například město, díky
Praktiky polského energetického gigantu PGE, který těží hnědé uhlí v Turówě, silně dopadají na obyvatele českého příhraničí, které, mimo jiné, těžba připravuje o vodu.
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.