Týden pod Ještědem: buďme rádi, že předvolební sliby jsou často jen sliby a obrázky

Léto vstoupilo do našich oken a myslí a letos s ním i všude přítomná volební kampaň. Už je to tu v plné síle. Volební sliby, nablýskané projekty, u kterých se tají dech, vize budoucnosti, pro kterou je růžová plytkým slovem, krásné obrázky. Na druhou stranu: u některých z nich je dobře, že zůstanou jen sliby a předvolebním cirkusem.

Tak nám zase slibují lanovku. Tentokrát na lítačku a až na Ještěd! Jak to zní krásně, že za deset korun (celoroční ticket MHD) si budete moct vyjet až na ikonickou libereckou horu, každé odpoledne i několikrát… Naštěstí jsou to zase jen předvolební fantasmagorie. Proč? A proč naštěstí?

Za prvé na to město nemá. Město, které nemůže sehnat ani pár desítek milionů, které by zachránily třeba ostudný stav bazénu, na který se z vysoka kašle (a těch případů je víc – dá se začít v každé čtvrti, v každé ulici…), těžko sežene půl miliardy na nákup a zprovoznění nové lanovky.

Za druhé: i kdyby současné vedení města našlo zlatý poklad pod radnicí a lanovku přeci jen koupilo, opravdu by to Ještědu prospělo? Opravdu by si Ještěd zasloužil davy lidí, kteří na něj jezdí jen tak z plezíru, nudy, na dlouhej kouř, když není co dělat? Není jich tam už dnes až ouvej?

Podobně ulítlý nápad představovali dnes vládnoucí Starostové a jejich starší bratranci z ODS v případě lanovky na Bedřichov. Už jsou to čtyři roky, tak si na něj ale nikdo nevzpomene. Přitom co těch článků v médiích, která papouškovala nereálné vize o lanovce až na Maliník a rozhledně na Žulovém vrchu, bylo! A těch obrázků!

Co si ale budeme povídat. Buďme rádi, že se tak nestalo. Představa obřího vykáceného pruhu od Liďáků, kam by se stahovalo ještě daleko víc aut, po Českou chalupu a dál, není nic pěkného. Možná by na tom některý, s místními stranami u moci spřízněný podnikavec zase chtěl vydělat, ale Liberci, jeho obyvatelům (těm v Lidových sadech zvlášť) a místní přírodě by to rozhodně dobře neudělalo.

Takže buďme v klidu a nechme politiky u moci slibovat nemožné. Mají na to pár milionů od státu, aby se zase předvedli. Ostatně právě Starostové, vládnoucí na kraji i ve městě, jsou ve slibech a obrázcích mistry. U některých projektů (jako je třeba ten bazén) je to škoda a hanba, někde je to ale vlastně dobře. Třeba u těch lanovek.

 

 

Subscribe
Upozornit na
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.