Týden pod Ještědem: podraz na Ještědu

Slovenský miliardář s kontroverzní pověstí chce vykácet skoro celý Ještěd a vytřískat na obecním majetku, co to jde. To asi tak nepřekvapí. Zvlášť odporné ale je, jakým způsobem mu v tom pomáhají někteří zastupitelé, které by měli hájit zájmy Liberečanů, města i jeho přírody.

Firma slovenského oligarchy obelhala a podrazila Liberečany, kterým před na jednání svolaným na městě, slibovala, že po vykácení Nové Skalky v drancování ještědských lesů nebude pokračovat. Po dvou letech se ukázalo, že TMR normálně lže a podvádí, když chce kácet znovu, a to tak masivně, že je to těžko představitelné.

V roce 2020 bylo na Ještědu vykáceno 7 hektarů lesa a zejména v noci obrovské nasvícené, ostré S ukazuje, jaká to je obrovská plocha. TMR to ale nestačí, celkově se plánuje vykácet 53 hektarů. 53! Umí si to někdo vůbec představit? Z Ještědu se má evidentně stát holá, suchá stráň bez lesa, ze které místo vzduchu a vody pro Liberečany mají téct jen zisky do firmy slovenského oligarchy.

Náš Liberec již v minulosti ukázal, jakým způsobem TMR podniká v Tatrách, jak to odnáší tamní příroda, ale třeba i dostupnost lyžování pro normální lidi. Taková má být tedy i budoucnost Ještědu, zdá se.

Slovenskému majiteli to je samozřejmě jedno. V Liberci nežije, nezajímá ho, místní i zdejší příroda jsou mu šumák, tedy jen do té míry, pokud z toho ponesou zisky. A po nás potopa. Co je ovšem alarmující je prodejnost některých libereckých zastupitelů, kteří mu v tom umetají cestičku.

Již dnes má TMR na radnici svou přímou zastupitelku, de facto zaměstnankyni, která je sice zvolena z hnutí jednoho slovenského miliardáře, ale kope za toho z Ještědu. To je tak do očí bijící klientelismus a prodejnost, že normální člověk nepochopí, jak se takoví lidé mohou ráno podívat do zrcadla.

Ale jsou tací a paní zastupitelka evidentně není sama. V současné vládní koalici se našlo dost podobných, ochotných a všeho schopných, kteří TMR umožnili, aby se začalo se změnou územního plánu, která je de facto likvidací Ještědu, jak ho známe.

Přes všechny sliby a ujišťování veřejnosti před dvěma lety. A honem rychle před volbami, za pár měsíců by to také nemuselo vyjít. Možná by právě na tohle lidé právě u těch voleb neměli zapomenout…

Subscribe
Upozornit na
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
„Habemus papam,“ chtělo by se říct, když člověk sleduje prezidentskou kampaň i její výsledky. Jako by nešlo o prezidenta, ale o náboženského monarchu. Spousta
„Zlo“. Tak jednoduchý, trefný a vše vypovídající transparent měl jeden z odpůrců Andreje Babiše v Liberci. Nicméně vzhledem k tomu, jak se Babišovi nepřátelé chovali v Liberci a
Pravicové koalice vládnoucí našemu městu i kraji, skoro v identické podobě, nadělily spoluobčanům pod stromeček (a ještě s předstihem) dvojí zdražení: dopravy a odpadů.
Verba docent, exempla trahunt. Slova učí, příklady táhnou, říká se od klasických dob a je to pořád pravda. Možná někomu skutečnost, že si primátor