Týden pod Ještědem: Ještěd potřebuje nejen lesy, ale i fér partnery

Každý, kdo čekal nějaký posun v kauze kácení na Ještědu, přišel o iluze. Firma slovenského miliardáře TMR prostě ukazuje, že ji dohody ani dodržování vlastního slova nezajímají, natož pak nějaký Liberec nebo jeho obyvatelé. Příští politické vedení města, které vzejde z podzimních voleb, by s ní podle toho mělo jednat.

Během rokování zastupitelů a TMR, které svolal primátor tento týden, to padlo celkem jasně. Dohoda uzavřená před dvěma lety, tedy, že kácení z roku 2020 je finální, se současnými nároky TMR jednoznačně porušuje.

Obezlička, se kterou management slovenského oligarchy přišel, tedy, že lyžařský areál není vlastně lyžařský areál, ale celé pohoří Ještědu, je tak trapná, že je to až stydno komentovat. 

Ovšem ještě hanebnější je chování těch zvolených představitelů města, kteří se tváří, že tato lež (jak to nazvali představitelé Jizersko-ještědského horského spolku) je vlastně „argument“.

Nejdůležitější politické jednání tohoto týdne mělo také svůj symbolický rozměr. Konalo se během tropických veder, která sužují nejen Liberec a Čechy, ale i celou Evropu. Prosazovat za takové situace de facto vykácení ještědského hřebenu nad městem, je prostě až apokalypticky bizarní.

Každopádně TMR vyslala všem jasný signál, jaký že je to partner pro Liberec. Volby jsou za dveřmi a kdoví, jaké zase bude od října složení nového zastupitelstva a vedení města. Dost možná se může stát, že si takové chování nebude chtít nechat líbit. A nebylo by to od věci…

 

Subscribe
Upozornit na
60 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
„Habemus papam,“ chtělo by se říct, když člověk sleduje prezidentskou kampaň i její výsledky. Jako by nešlo o prezidenta, ale o náboženského monarchu. Spousta
„Zlo“. Tak jednoduchý, trefný a vše vypovídající transparent měl jeden z odpůrců Andreje Babiše v Liberci. Nicméně vzhledem k tomu, jak se Babišovi nepřátelé chovali v Liberci a
Pravicové koalice vládnoucí našemu městu i kraji, skoro v identické podobě, nadělily spoluobčanům pod stromeček (a ještě s předstihem) dvojí zdražení: dopravy a odpadů.
Verba docent, exempla trahunt. Slova učí, příklady táhnou, říká se od klasických dob a je to pořád pravda. Možná někomu skutečnost, že si primátor