Na opomíjeném „Broumáku“ vyrostlo nové náměstíčko. Je to málo nebo první krok?

Sídliště Broumovská je takovým otloukánkem, co se starosti o veřejný prostor týče. Dlouhé roky sem město nic neinvestovalo, na rozdíl například od nedaleké Rochlice. Dnes před místní základní školou a bývalým obchodním domem Kovrov vyrostlo nové náměstíčko. 

Už se to vyklubalo – malé náměstíčko na Broumovské. Takto si představujeme, že se postupně bude upravovat veřejný prostor na našich sídlištích,“ prezentuje dnes práci Kanceláře architektury města její vedoucí, hlavní architekt a zároveň kandidát Starostů, Jiří Janďourek.

Sídliště Broumovská, které vyrostlo za minulého režimu zejména pro pracující z místní Textilany, se dočkalo úpravy veřejného prostoru před místní základní školou, který byl dlouhou dobu ve špatném stavu. Objevily se nové zpevněné plochy, masivní sedačky, vysazené okrasné stromy i pítko, které buse sloužit k uhašení žízně.

Samotné sídliště Broumovská je dlouho na chvostu zájmu liberecké radnice. Do sousední Rochlice například před několika lety mířil dotační program z Evropské unie, který zdejší lokalitu kvalitativně pozvedl, když se zde investovalo několik stovek milionů korun. Broumovská na svoji příležitost pořád čeká.

Součástí rekultivace náměstíčka je výsadba okrasných stromů, jejichž úprava zároveň tvoří lavičky

V okolí místní základní školy se objevil i další, masivní mobiliář

Dětem i ostatním bude zejména v letních měsících sloužit i bytelné pítko

Subscribe
Upozornit na
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
V zatáčce u libereckého lomu, na ulici Kunratická, byl instalován pomník připomínající nacistickou bestialitu v našem městě v letech 1938-1945. V místě byl pracovní
Fakulta umění a architektury Technické univerzity Liberec, město Liberec i Liberecký kraj si zítra připomenou sto let od narození významného českého architekta, jehož život
Společnosti Metrostav a Metrostav Infrastructure přiznaly, že uplatili hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu částkou 530 000 Kč v kauze kolem kostela sv. Máří Magdalény.
Zřizovatelé škol (nejen) v našem regionu, tedy kraj a obce, mají obrovský problém. Od vlády jim chybí miliony na pro školy, zejména na výplaty