Liberečané v prvním kole prezidentských voleb vybrali za favorita Petra Pavla

V Liberci v prvním kole prezidentských voleb zvítězil přesvědčivě Petr Pavel. Ve městě pod Ještědem mu dalo hlas 40 procent z těch, kteří k volbám přišli. Druhý nejsilnější kandidát, Andrej Babiš, získal jen necelých 31 procent hlasů. Celkově v kraji to ale bylo těsnější.

Třetí v pořadí byla Danuše Nerudová, kterou volilo 13,7 procent lidí. Po ní následovali kandidáti s výrazně nižším procentuálním ziskem. Pavel Fischer obdržel 6,4 procent, kandidát extrémistické SPD Jaroslav Bašta 4,5 procenta, Marek Hilšer 2,5 procenta, Karel Diviš 1,5 procenta a Tomáš Zima 0,5 procenta hlasů. V Liberci se přímé volby hlavy státu zúčastnilo 67,4 procent oprávněných voličů.

V sousedním Jablonci nad Nisou byla situace obdobná. Zvítězil Petr Pavel se 39 procenty. Druhý byl Andrej Babiš, který získal 32,5 procenta. Danuše Nerudová 13,4 procent hlasů. v Jablonci nad Nisou se volby účastnilo 65,4 procent obyvatel s voličským oprávněním.

Česká Lípa je největším okresním městem Libereckého kraje, kde volby dopadly jinak. Andrej Babiš zde vyhrál se ziskem 42 procent hlasů. Druhý byl Petr Pavel, kterému dalo důvěru 30,5 procent voličů. Danuše Nerudová získala 12,3 procent. V České Lípě volilo 58 procent oprávněných voličů.

V Semilech také zvítězil Andrej Babiš se 34,6 procenty. Hned za ním ale následuje Petr Pacel, kterého v krkonošském podhůří chce vidět na Hradě 33,5 procent voličů. Danuše Nerudová získala 13,7 procent hlasů a Semily jsou okresním městem Libereckého kraje s volební účastí 62,5 procent voličů.

Celkově v Libereckém kraji zvítězil Petr Pavel, ovšem velice těsně. Získal 35,6 procent hlasů, ale Andrej Babiš jej těsně následuje se ziskem 34,5 procent. Danuše Nerudová obdržela 13,9 procent hlasů. Celkově byla v Libereckém kraji účast u voleb poměrně vysoká, přišlo 67,3 oprávněných voličů.

Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Možná nejambicióznější projekt Libereckého kraje za posledních deset není v dobré kondici. Kolem plánů na vybudování obří fotovoltaické elektrárny v Ralsku krouží lobbisté i
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.