Liberečané v prvním kole prezidentských voleb vybrali za favorita Petra Pavla

V Liberci v prvním kole prezidentských voleb zvítězil přesvědčivě Petr Pavel. Ve městě pod Ještědem mu dalo hlas 40 procent z těch, kteří k volbám přišli. Druhý nejsilnější kandidát, Andrej Babiš, získal jen necelých 31 procent hlasů. Celkově v kraji to ale bylo těsnější.

Třetí v pořadí byla Danuše Nerudová, kterou volilo 13,7 procent lidí. Po ní následovali kandidáti s výrazně nižším procentuálním ziskem. Pavel Fischer obdržel 6,4 procent, kandidát extrémistické SPD Jaroslav Bašta 4,5 procenta, Marek Hilšer 2,5 procenta, Karel Diviš 1,5 procenta a Tomáš Zima 0,5 procenta hlasů. V Liberci se přímé volby hlavy státu zúčastnilo 67,4 procent oprávněných voličů.

V sousedním Jablonci nad Nisou byla situace obdobná. Zvítězil Petr Pavel se 39 procenty. Druhý byl Andrej Babiš, který získal 32,5 procenta. Danuše Nerudová 13,4 procent hlasů. v Jablonci nad Nisou se volby účastnilo 65,4 procent obyvatel s voličským oprávněním.

Česká Lípa je největším okresním městem Libereckého kraje, kde volby dopadly jinak. Andrej Babiš zde vyhrál se ziskem 42 procent hlasů. Druhý byl Petr Pavel, kterému dalo důvěru 30,5 procent voličů. Danuše Nerudová získala 12,3 procent. V České Lípě volilo 58 procent oprávněných voličů.

V Semilech také zvítězil Andrej Babiš se 34,6 procenty. Hned za ním ale následuje Petr Pacel, kterého v krkonošském podhůří chce vidět na Hradě 33,5 procent voličů. Danuše Nerudová získala 13,7 procent hlasů a Semily jsou okresním městem Libereckého kraje s volební účastí 62,5 procent voličů.

Celkově v Libereckém kraji zvítězil Petr Pavel, ovšem velice těsně. Získal 35,6 procent hlasů, ale Andrej Babiš jej těsně následuje se ziskem 34,5 procent. Danuše Nerudová obdržela 13,9 procent hlasů. Celkově byla v Libereckém kraji účast u voleb poměrně vysoká, přišlo 67,3 oprávněných voličů.

Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.