Na radnici vznikne nové oddělení. Vést ho bude bývalá náměstkyně

Na radnici v Liberci vznikne zbrusu nové oddělení. Bude mít na starosti vztahy s investory a spadat bude náměstka pro veřejný prostor a dopravní stavby Jiřího Janďourka (STAN/SLK). V čele nového oddělení usedne bývalá náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová (ANO).

Liberec má od ledna nově schválenou organizační strukturu. Její součástí je i nové oddělení na radnici, které poněkud překvapivě nespadá například pod strategický rozvoj, ale pod Odbor dopravních staveb a jmenuje se Oddělení spolupráce s developery.

Podle vymezené funkční náplně zajišťuje agendu plánovacích smluv se stavebníky, a všechny smlouvy a memoranda vyplývající ze schváleného dokumentu Spolupráce s investory na rozvoji infrastruktury. Má také na starosti kontrolu plnění všech smluv v gesci odboru včetně termínů a povinností vyplývající ze smluv.

Na pozici bylo koncem listopadu vypsáno výběrové řízení. Přihlásili se od něj pouze dva lidé a nakonec byla vybrána bývalá náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová z ANO. Ta měla minulé volební období strategický rozvoj a starosti dotace.

Vedení města, příslušný náměstek ani primátor, na dotaz neodpověděli, učinil ale tak mluvčí radnice Tomáš Tesař. I ten ale odmítl jméno vítězné kandidátky sdělit, protože by tím prý porušil vnitřní směrnice, zákon i nařízení GDPR. O tom, že se jedná o bývalou náměstkyni, informoval naši redakci zdroj ze současné liberecké koalice.

Vedení města jeho ústy rovněž odmítá, že by za vším mohl být nějaký nepotismus či protekce. „Nikdo z personálního ani politického vedení města žádnou pozici pro nikoho nechystá. Nicméně, do jednoho z výběrových řízení na pozici v rámci oddělení spolupráce s developery, kterou město vyhlásilo v minulých týdnech, se přihlásil a ve výběrovém řízení uspěl i jeden z členů bývalého politického vedení města. Vzhledem k výsledkům výběrového řízení lze konstatovat, že s tímto uchazečem bude v budoucnu spolupracovat na úrovni (pozici) vedoucího tohoto oddělení, případně referenta,“ sdělil naší redakci mluvčí radnice Tomáš Tesař.

Naše redakce se obrátila i na bývalou náměstkyni Radku Loučkovou Kotasovou. „Ani nevím, co vám k tomu mám říct. Přihlásila jsem se na nově vytvořené místo, které má naplňovat zásady spolupráce s developery, které schválilo již v minulosti zastupitelstvo a uspěla jsem. Smlouvu podepsanou zatím nemám ale s největší pravděpodobností se tak stane,“ uvedla bývalá náměstkyně pro Náš Liberec.

Radka Loučková Kotasová působila v letech 2016 až 2019 na úrovni Libereckého kraje jako náměstkyně libereckého hejtmana pro hospodářský a regionální rozvoj. Poté, co z funkce náměstka primátora Liberce odstoupil Jiří Němeček pro nesouhlas s politikou primátora Jaroslava Zámečníka (STAN/SLK), stala se primátorovou náměstkyní pro strategický rozvoj a dotace a byla do roku 2022.

Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.