Na radnici vznikne nové oddělení. Vést ho bude bývalá náměstkyně

Na radnici v Liberci vznikne zbrusu nové oddělení. Bude mít na starosti vztahy s investory a spadat bude náměstka pro veřejný prostor a dopravní stavby Jiřího Janďourka (STAN/SLK). V čele nového oddělení usedne bývalá náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová (ANO).

Liberec má od ledna nově schválenou organizační strukturu. Její součástí je i nové oddělení na radnici, které poněkud překvapivě nespadá například pod strategický rozvoj, ale pod Odbor dopravních staveb a jmenuje se Oddělení spolupráce s developery.

Podle vymezené funkční náplně zajišťuje agendu plánovacích smluv se stavebníky, a všechny smlouvy a memoranda vyplývající ze schváleného dokumentu Spolupráce s investory na rozvoji infrastruktury. Má také na starosti kontrolu plnění všech smluv v gesci odboru včetně termínů a povinností vyplývající ze smluv.

Na pozici bylo koncem listopadu vypsáno výběrové řízení. Přihlásili se od něj pouze dva lidé a nakonec byla vybrána bývalá náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová z ANO. Ta měla minulé volební období strategický rozvoj a starosti dotace.

Vedení města, příslušný náměstek ani primátor, na dotaz neodpověděli, učinil ale tak mluvčí radnice Tomáš Tesař. I ten ale odmítl jméno vítězné kandidátky sdělit, protože by tím prý porušil vnitřní směrnice, zákon i nařízení GDPR. O tom, že se jedná o bývalou náměstkyni, informoval naši redakci zdroj ze současné liberecké koalice.

Vedení města jeho ústy rovněž odmítá, že by za vším mohl být nějaký nepotismus či protekce. „Nikdo z personálního ani politického vedení města žádnou pozici pro nikoho nechystá. Nicméně, do jednoho z výběrových řízení na pozici v rámci oddělení spolupráce s developery, kterou město vyhlásilo v minulých týdnech, se přihlásil a ve výběrovém řízení uspěl i jeden z členů bývalého politického vedení města. Vzhledem k výsledkům výběrového řízení lze konstatovat, že s tímto uchazečem bude v budoucnu spolupracovat na úrovni (pozici) vedoucího tohoto oddělení, případně referenta,“ sdělil naší redakci mluvčí radnice Tomáš Tesař.

Naše redakce se obrátila i na bývalou náměstkyni Radku Loučkovou Kotasovou. „Ani nevím, co vám k tomu mám říct. Přihlásila jsem se na nově vytvořené místo, které má naplňovat zásady spolupráce s developery, které schválilo již v minulosti zastupitelstvo a uspěla jsem. Smlouvu podepsanou zatím nemám ale s největší pravděpodobností se tak stane,“ uvedla bývalá náměstkyně pro Náš Liberec.

Radka Loučková Kotasová působila v letech 2016 až 2019 na úrovni Libereckého kraje jako náměstkyně libereckého hejtmana pro hospodářský a regionální rozvoj. Poté, co z funkce náměstka primátora Liberce odstoupil Jiří Němeček pro nesouhlas s politikou primátora Jaroslava Zámečníka (STAN/SLK), stala se primátorovou náměstkyní pro strategický rozvoj a dotace a byla do roku 2022.

Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce
Liberečtí si zastupitelé si včera večer, během narychlo svolaného mimořádného zasedání zastupitelstva, schválili podání žádosti na dotaci 139 milionů korun od Národní sportovní agentury
V sousedním Jablonci nad Nisou hýbe politickou scénou nákup tzv. Tajvanu, tedy poloostrova na zdejší oblíbené přehradě, kde dlouho chátraly dožívající stavby. Město tak