Emoce, křik, Babiš jako krysa. Taková byla návštěva prezidentského kandidáta v Liberci

Desítky příznivců i odpůrců čekaly na bývalého premiéra a současného kandidáta na českého prezidenta Andreje Babiše z hnutí ANO. Oba tábory od sebe musela oddělit i policie.

Andreje Babiše v Liberci na svém facebookovém profilu přivítal i hejtman Martin Půta (STAN/SLK). Půta, který je v Liberci jedenáctým rokem hejtmanem, obvinil Babiše, že když byl čtyři roky premiérem, neudělal nic pro lepší vlakové spojení mezi Libercem a hlavním městem.

„Cesta vlakem do Prahy z něho trvá stejné 2,5 hodiny jako před pěti lety, kdy tady byl na návštěvě jako premiér společně s několika dalšími ministry jeho vlády. Tehdy nám také slíbil, že se zasadí o zrychlení železničního spojení mezi Libercem a Prahou. A výsledek? Za čtyři roky ve vládě neudělal pro nápravu téhle dopravní ostudy celé České republiky nic,“ napsal na svém Facebooku hejtman Půta.

Několik příznivců a odpůrců čekalo na Andreje Babiše již na vlakovém nádraží, ale atmosféra se vyhrotila zejména na Soukenném náměstí, kam Andrej Babiš zamířil diskutovat se svými příznivci. Tam na něj čekalo několik desítek podporovatelů. Přítomen byl ale o něco vyšší počet jeho odpůrců, příznivců druhého prezidentského kandidáta, Petra Pavla. Chvíli je musela od sebe oddělovat i přítomná policie.

Babišovi příznivci se většinou omezili na skandování: „Babiš na Hrad!“, „Všichni za jednoho, jeden za všechny!“, podporovatelé Petra Pavla byli o stupeň víc ve varu. „Táhni, odkud jsi vylezl, kryso!“, „Vypadni z Liberce!“, „Podporují Tě jen důchodci a cikáni!“, „Estébák, estébák!“.

Kandidát na prezidenta Babiš se posléze se svým týmem a manželkou Monikou odebral na další mítink do sousedního Jablonce nad Nisou.

Subscribe
Upozornit na
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.