Emoce, křik, Babiš jako krysa. Taková byla návštěva prezidentského kandidáta v Liberci

Desítky příznivců i odpůrců čekaly na bývalého premiéra a současného kandidáta na českého prezidenta Andreje Babiše z hnutí ANO. Oba tábory od sebe musela oddělit i policie.

Andreje Babiše v Liberci na svém facebookovém profilu přivítal i hejtman Martin Půta (STAN/SLK). Půta, který je v Liberci jedenáctým rokem hejtmanem, obvinil Babiše, že když byl čtyři roky premiérem, neudělal nic pro lepší vlakové spojení mezi Libercem a hlavním městem.

„Cesta vlakem do Prahy z něho trvá stejné 2,5 hodiny jako před pěti lety, kdy tady byl na návštěvě jako premiér společně s několika dalšími ministry jeho vlády. Tehdy nám také slíbil, že se zasadí o zrychlení železničního spojení mezi Libercem a Prahou. A výsledek? Za čtyři roky ve vládě neudělal pro nápravu téhle dopravní ostudy celé České republiky nic,“ napsal na svém Facebooku hejtman Půta.

Několik příznivců a odpůrců čekalo na Andreje Babiše již na vlakovém nádraží, ale atmosféra se vyhrotila zejména na Soukenném náměstí, kam Andrej Babiš zamířil diskutovat se svými příznivci. Tam na něj čekalo několik desítek podporovatelů. Přítomen byl ale o něco vyšší počet jeho odpůrců, příznivců druhého prezidentského kandidáta, Petra Pavla. Chvíli je musela od sebe oddělovat i přítomná policie.

Babišovi příznivci se většinou omezili na skandování: „Babiš na Hrad!“, „Všichni za jednoho, jeden za všechny!“, podporovatelé Petra Pavla byli o stupeň víc ve varu. „Táhni, odkud jsi vylezl, kryso!“, „Vypadni z Liberce!“, „Podporují Tě jen důchodci a cikáni!“, „Estébák, estébák!“.

Kandidát na prezidenta Babiš se posléze se svým týmem a manželkou Monikou odebral na další mítink do sousedního Jablonce nad Nisou.

Subscribe
Upozornit na
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec přináší exkluzivní materiál, který ukazuje, jak majitel zdejší stavební firmy, dle policie, uplácel náměstka primátora Liberce. Podle detektivů Petr Židek z ODS
Kontroverzní liberecký podnikatel, o jehož byznysu spojeném s veřejnými zakázkami Náš Liberec informuje dlouhodobě, bude vyšetřován ve vazbě. Rozhodl o tom včera odpoledne liberecký
AKTUALIZACE: HEJTMAN ZJIŠTĚNÍ NL POTVRDIL Náš Liberec zjistil i třetí větev vyšetřování korupce v Liberci, o které zatím nechce státní zastupitelství mluvit. Jedná se
Včerejší mohutný zásah policie na libereckém magistrátu nabírá konkrétnější obrysy. Ze sdělení státního zastupitelství, které má Náš Liberec k dispozici, je patrné, že náměstek