Korupce nezemřela, korupce trvá. A proto jsme tu my

Korupce a klientelismus jsou stále klíčové negativní sociální jevy, které ničí českou společnost. Možná právě Vy jste se s nimi setkali a říkáte si, co s tím. A právě pro ty, kteří chtějí udělat první krok, je tu IPUR – Institut pro udržitelný rozvoj.

Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Dokazují nám to kauzy, které jsou v naší zemi na denním pořádku. Ale v pořádku to rozhodně není.

Boj proti klientelismu a korupci, která s ním jde ruku v ruce, často závisí na zmíněném prvním odvážném kroku těch, kteří se s korupcí setkali, a bohužel šance na vyřešení korupčních případů nezřídka končí právě v tomto momentě. Tedy tak, že onen první krok není učiněn. A to je chyba.

Pro ty, kteří se rozhodli jedna, se vžil anglický termín whistleblower. Tedy „ten, kdo zapíská na píšťalku“. Pro nás jde především o odvážné a čestné lidi, kterým není lhostejné, když se někde děje křivda. A zneužívání veřejných peněz je křivda na nás všech. Protože, když někde tyto prostředky zmizí (eufemisticky řečeno), jinde prostě a zákonitě chybí.

A pro takové odvážné jsme tu my a náš institut. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy a nevíte, kam se v podobném případě obrátit nebo nemáte důvěru v oficiální místa, jsme tu pro vás.

Protikorupční činností se zabýváme déle než 15 let a máme zkušený tým lidí, kteří ví, jak vám pomoci. Je jasné, že vše musí proběhnout diskrétně, aby vás odvaha zbytečně neohrozila. Pro první kontakt můžete zvolit e-mail info@ipur.cz nebo ještě lépe na zdejší redakční mail redakce@nasliberec.cz či telefonní číslo uvedené v kontaktech a detaily probrat až na osobní schůzce.

Pomůžeme Vám zorientovat se v problému, zda se jedná o korupci, zda je případ vhodné nahlásit a kam.

Zajistíme Vám informační i právní pomoc.

Pomůžeme Vám sehnat zbylé a potřebné informace k případu.

Zajistíme bezpečnou anonymitu vás i vašich blízkých.

Pomůžeme Vám v komunikaci s veřejnou správou, například při snaze domoci se dat a informací.

Vaše podněty zanalyzujeme a zpracujeme. Budeme vás o všem informovat.

Můžeme váš problém medializovat. Postaráme se o to, aby nezapadl.

V IPUR máte silného a zkušeného partnera, ročně se na nás obrátí řádově desítky lidí s podněty a žádostí o pomoc. Nebojte se být jedním z nich. Jsme tu pro Vás.

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.