Čmelák získal 30 000 € v mezinárodní soutěži EOCA

Projekt liberecké organizace Čmelák uspěl v celosvětové konkurenci a vyhrál v jedné ze tří kategorií hlasování nadace EOCA. Zahraniční grant umožní české organizaci pokračovat ve vytváření nových lokalit na podporu biodiverzity.

Hlasování probíhalo od 15. 3. 2023 do 29. 3. 2023, během dvou týdnů získal projekt „Attractive landscape – for people, for nature“ více než 45% hlasů ve své kategorii.


„Díky všem, kdo uplynulých 14 dní sdíleli naše příspěvky a poslali nám svůj hlas. Věříme, že nové lokality, které díky tomu vzniknou, za to určitě stojí.“ říká Jan Korytář, předseda organizace.

Projekt Attractive landscape je zaměřen na vytváření nových lokalit pro podporu biodiverzity v hospodářsky využívané krajině, které se zároveň stávají vyhledávanými místy pro pobyt v přírodě. Jednou z takových lokalit je Nový prales, ve kterém probíhá přeměna smrkových monokultur na přirozený les, a později prales. Druhou lokalitou jsou Mokřady Česká Ves, které navazují na známější Mokřady Jablonné. Lokality jsou volně přístupné pro veřejnost.

„Získané finance nám umožní vytvářet další místa pro lidi i pro přírodu. Plány a tipy na nové lokality máme, takže nás tento úspěch opravdu potěšil,“ dodává Jana Bujoková, ředitelka organizace.

Čmelák má těžiště aktivit v Libereckém kraji, kde působí již od roku 1994. Spravuje 66 ha vlastních pozemků a desítky hektarů zajímavých lokalit dalších vlastníků.

Tisková zpráva Čmelák- Společnost přátel přírody

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Letos se již po dvacáté druhé konalo předávání výročních cen literatury Magnesia Litera. Slavnostní večer spojený s předáváním cen proběhl v pondělí 17. dubna na Nové
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.