Extrémisté z SPD se v Liberci setkali s odporem

Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen přívrženců.

Okamurovu „parlamentnímu fašistickému hnutí“, jak nedávno konstatoval soud, trvale klesají preference, a tak je viditelně znepokojeno nárůstem dalších krajně pravicových alternativ, které rovněž stavějí na dezinformacích, strachu, nenávisti a zhoršující se situaci většiny obyvatel České republiky.

SPD proto zorganizovala sérii demonstrací „Lidé proti vládě“, se kterými objíždí republiku a svolává na ně své příznivce. Včera odpoledne hnutí SPD dorazilo i do Liberce v čele se svými lídry Tomiem Okamurou, Radimem Fialou a Jaroslavem Foldynou. V Liberci je však nečekalo jen vlídné přivítání.

Jak Náš Liberec informoval již včera na sociálních sítích, Soukenné náměstí kdosi přes noc vyzdobil maketami prasátek s nápisy „SPD“, aby tak dal jasně najevo, že ne všichni místní jsou z návštěvy Okamurových extrémistů pod Ještědem nadšeni.

Část Liberečanů si o politice SPD zjevně myslí své…

Samotná demonstrace pak začala v 15.30 a dorazily na ni zhruba dvě až tři stovky přívrženců Tomia Okamury. Vedle nich ale ale dorazily zhruba čtyři desítky protestujících, zejména z řad romské minority, která je častým terčem Tomia Okamury i dalších členů SPD.

Romové skandovali: „Fašisti! Rasisti!“ Část přívrženců SPD se je snažila atakovat a situaci musela krotit přítomná policie. „Kolik Vám dali na ruku?“ křičela rozezlená přívrženkyně SPD na protestující Romy. „Nikdo ani korunu, paní, my jsme tu ze své vůle, protože se nám nelíbí Okamurova politika,“ odpovídal jí demonstrující Rom.

Na demonstraci přišli Okamuru přivítat nejen jeho odpůrci

„Já sám vím, co je rasismus, zažil jsem si ho, protože mám šikmé oči,“ reagoval na protestující předseda Tomio Okamura. Na sociálních sítích, po skončení demonstrace, poté Okamura ve svém prohlášení vůči protestujícím Romům přitvrdil. „Skupina Romů narušila vulgárními výkřiky naší dnešní demonstraci SPD proti Fialově vládě v Liberci, jelikož nesouhlasí s tím, že SPD prosazuje zákon na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Já samozřejmě tento zákon budu prosazovat dále, protože pro mě je slušný český člověk na prvním místě,“ dodal Tomio Okamura.

Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecký kraj má od města vypůjčený školní areál v Zeyerově ulici. Syner tam pro něj bude za 160 milionů stavět školu a hejtman kraje
V souvislosti s odsouzením bývalého zastupitele za ANO Pavla Šulce, který byl v dopravním podniku uplácen stínovým majitelem společnosti BusLine Jiřím Vařilem, se minulý
V zatáčce u libereckého lomu, na ulici Kunratická, byl instalován pomník připomínající nacistickou bestialitu v našem městě v letech 1938-1945. V místě byl pracovní
Fakulta umění a architektury Technické univerzity Liberec, město Liberec i Liberecký kraj si zítra připomenou sto let od narození významného českého architekta, jehož život