Konec snah o záchranu. Pošta v Globusu definitivně končí

Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům většího počtu Liberečanů, ani jednání v samotné koalici.

Česká pošta v případě pobočky v Globusu již zahájila kroky k jejímu zrušení, běží výpověď z nájmu, řeší se pracovněprávní záležitosti… Jedna z nejvyužívanějších poboček v Liberci, s dlouhou denní otevírací dobou, kterou ročně využije téměř 190 tisíc lidí a je spádová pro zhruba 30 tisíc Liberečanů v létě zavře.

Situaci už nepomohlo ani jednání, které mezi stranami vládnoucí koalice na liberecké radnici svolali zastupitelé za ANO na před třemi dny. Těm se nelíbilo, jakým způsobem v Liberci i ve Vratislavicích většinoví Starostové k věci přistupují. Delegace libereckých zastupitelů, jak informoval Náš Liberec, nepřesvědčila zastupitele městského obvodu Vratislavice nad Nisou již před dvěma týdny.

Primátor Jaroslav Zámečník (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) jako hlavní důvod vidí rozhodnutí samotné České pošty. „Kolegy v koalici jsem informoval o tom, jaké podklady pro další rozhodnutí orgánů města kvůli rušení poštovních poboček připravuji. Ostatně, to že jsme v pondělí měli koaliční jednání, v podstatě způsobilo především rozhodnutí České pošty, která dál trvá na zrušení pobočky Globus. Proto i nadále záleží především na jejím rozhodnutí, jak to celé nakonec dopadne. Pokud by dnes pošta přišla s návrhem, že tuto pobočku (Globus) nechá, nemusíme nic řešit,“ uvedl pro Náš Liberec primátor Zámečník.

Pošta ovšem, dle aktuálních informací, již rozhodla a skutečným důvodem je neochota zastupitelů Vratislavic nad Nisou, kde mají drtivou většinu i v Liberci vládnoucí STAN/Starostové pro Liberecký kraj, ustoupit v tom, aby ve Vratislavicích fungovala pouze služba Partners+. Pokud by zastupitelé Vratislavic s takovým řešením souhlasili, pošta v Globusu mohla zůstat zachována.

Své zklamání neskrývají zastupitelé za koaliční ANO, kteří ještě v pondělí doufali, že je možnost, jak poštovní pobočku v Globusu zachovat. „Bohužel, je konec, byť jsme se pro záchranu pošty v Globusu snažili udělat maximum a ještě na pondělním jednání to vypadalo, že jsou kolegové z Vratislavic a v rámci koalice ochotni ústupkům,“ uvedl na dotaz naší redakce zastupitel ANO Vojtěch Prachař. „Bohužel už bylo příliš pozdě,“ dodal Vojtěch Prachař.

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V
Náš Liberec již dlouhou dobu upozorňuje na skutečnost, jakým způsobem vedení Libereckého kraje využívá veřejných prostředků pro svou prezentaci. Minulý týden to potvrdila Rada
Pořad Nedej se! zaujala situace kolem sjezdovek na Ještědu. Společnost Tatry mountains resort slovenského miliardáře a oligarchy Igora Rattaje původně slíbila, že po vykácení
Po prohraném referendu v Horní Řasnici na Frýdlantsku se rozhodla firma WEB Větrná energie uspořádat veřejnou besedu s lidmi v sousední Dolní Řasnici, kde plánuje vybudovat pět
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.