Transparency International se ohrazuje proti zavádějící interpretaci jejího posudku zadávacích podmínek na bazén

Náš Liberec již minulý týden upozornil, že vedení města poněkud po svém interpretuje výsledky posudku zadávací dokumentace na miliardovou zakázku rekonstrukce plaveckého bazénu, který si Liberec objednal u Transparency International (TI). Přístup města bohužel převzala některá liberecká média. TI se proti tomu nyní ohrazuje.

„Pozor na velmi generalizující až zavádějící titulek článku iDnes.cz,“ píše se v prohlášení TI. A odkazuje na článek v liberecké MF Dnes s titulkem „Při opravě bazénu v Liberci nehrozí korupce, tvrdí Transparency International“, který vyšel před několika dny.

„Nic takového jsme s TI samozřejmě neřekli. Naopak jsme upozornili na několik rizik. Korupce u takové zakázky hrozí vždy,” vysvětluje právník a člen správní rady TI Petr Leyer „Je ale rozdíl, jestli jí jde zadavatel aktivně naproti, např. nastavením zadávacích podmínek, což není tento případ. Zadávací podmínky nejsou podle nás nijak nestandardní, aby riziko korupce zvyšovaly,” dodává Leyer.

„Novináři z MAFRA měli samozřejmě možnost nás kontaktovat s dotazem na náš pohled, ale neučinili tak…,“ uzavírá prohlášení Transparency International.

Náš Liberec minulý týden přinesl rozbor zmíněného posudku, ze kterého vůbec nevyplývá, že by vše bylo tak růžové, jak to před veřejností maluje vedení města a odpovědný náměstek Petr Židek a jak to přebírají některá, bohužel i seriózní, média.

Podle Transparency International, která pro město vypracovala Zhodnocení korupčních rizik u veřejné zakázky na plavecký bazén, jsou některá kritéria až moc volná. Má ale k zadávací dokumentaci i řadu jiných výjimek, byť ji neshledává za vyloženě špatnou a netransparentní.

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Suverénně nejúspěšnější politik Libereckého kraje, jehož voličům nevadí, že mu hrozí nepodmíněný trest za korupci, Martin Půta ze STAN/SLK, by rád vedl Liberecký kraj
Přesně před půl stoletím, tedy 21. září 1973, se slavnostně otevřel hotel s vysílačem na Ještědu, fenomenální stavba, která se stala symbolem Liberce i
Náš Liberec nedávno informoval, že liberecká radnice se chystá zvýšit daň z nemovitostí pro velké firmy, jelikož jejich areály zatěžují více městskou infrastrukturu. Mezi
Až 360 milionů korun. O tolik mohl být Liberec za posledních dvanáct let bohatší, kdyby zvedl daň z nemovitosti velkým firmám, které také nejvíce