nášLiberec

Search

Rozvoj dobrovolnictví v Euroregionu Nisa 2023

Aktivity dobrovolníků při podpoře naší krajiny pro organizaci Čmelák pokračují i v roce 2023. Díky jejich nezištné činnosti jsme spolu s nimi dokázali revitalizovat a udržovat mnoho cenných lokalit napříč celým Libereckým krajem.

Dobrovolnická činnost je pro Společnost Přátel Přírody Čmelák klíčová a to zejména kvůli chronickému nedostatku peněžních zdrojů. Tento problém s největší pravděpodobností trápí všechny o přírodu se starající organizace. Péče o krajinu není zisková práce ve smyslu finančním a jsou to právě dobrovolnické aktivity, které velkou měrou pomáhají vyrovnávat tento nedostatek.

Během jara a léta se nám povedlo zapojit více než 300 dobrovolníků z řad veřejnosti, škol ale i firemních kolektivů. Rád bych též zmínil letní přítomnost zahraničních studentů z celého světa, kteří nám přijeli pomoci na čtrnáctidenní prázdninový workcamp pod záštitou organizace INEX. Kromě práce se snažili poznat naši kulturu a my jsme rádi, že existuje stále více mladých lidí, kteří chápou nutnost ochrany přírody a jdou pro to opravdu něco udělat.

Všichni tito dobrovolníci nám pomohli s nikdy nekončící údržbou luk, budováním a opravou lesních oplocenek a v neposlední řadě také podporou mokřadů zejména v Jablonném v Podještědí. „Velmi si ceníme pomoci dobrovolníků, bez nich by společnost Čmelák nemohla být tím, čím dnes je. Ale připomínám, že letošní sezóna ještě nekončí a než napadne sníh, jistě zapojíme ještě další lidi, kterým není lhostejný osud naší krajiny.“ říká koordinátor dobrovolníků organizace Čmelák.

Všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhají, bychom tímto chtěli velmi poděkovat a doufáme, že se s nimi znovu setkáme na dalších zajímavých lokalitách.

Tisková zpráva organizace Čmelák – Společnost přátel přírody

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.