ANO Liberecký kraj: Vyzýváme hejtmana Půtu k rezignaci

V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty, se předsednictvo hnutí ANO v Libereckém kraji rozhodlo vyzvat hejtmana Martinu Půtu k okamžité rezignaci. Pokud se tak nestane, budeme usilovat o svolání mimořádného jednání krajského zastupitelstva.

Hlavním důvodem našeho postoje je, že v případě hejtmana Martina Půty z hnutí Starostové pro Liberecký kraj, které je součástí STAN, se různá vyšetřování, potažmo obvinění a podezření z korupce, objevují opakovaně. V minulém týdnu po nátlaku médií přiznal, že mu příslušníci NCOZ zabavili notebook a mobilní telefon a nepřímo potvrdil i to, že vyšetřování mělo mít souvislost s plánem kraje vybudovat v Ralsku solární elektrárnu.

Zároveň upozorňujeme, že již i v rámci starší korupční kauzy kolem kostela sv. Máří Magdalény v Liberci stojí hejtman Půta dokonce před soudem kvůli podezření z přijetí úplatku, kdy firma Metrostav sama z pozice spolupracujícího obviněného přiznala, že mu úplatek poskytla.

Všechny tyto kauzy politika za hnutí SLK, resp. STAN, poškozují dobré jméno ostatních politiků, kteří v Libereckém kraji, městech a obcích pracují v zájmu občanů.

Jde již o několikátou korupční kauzu, v jejímž rámci se pozornost policie zaměřuje na hejtmana Martina Půtu.

Naše výzva k odstoupení vychází z přesvědčení, že hejtman Libereckého kraje, který čelí tolika podezření, a navíc ještě přiznání uplácejícího z předání úplatku, nepřidává na důvěryhodnosti ostatních politiků v Libereckém kraji.

Věříme, že příslušné orgány všechny minulé i současné kauzy, které se týkají Liberce a Libereckého kraje, rychle prošetří a soudy je dořeší tak, aby ti, kteří se skutečně provinili proti zákonu, byli potrestáni.

V případě, že hejtman očistí své jméno, bude logické, když se vrátí i do své funkce.

Vnímáme zároveň i politický přesah současného dění a doufáme, že se vládní uskupení v čele se STAN nebudou snažit tyto kauzy vymlčet tak, jak se děje v případě STAN a tzv. Dozimetru, ale i jiných kauz vládních uskupení, na které hnutí ANO dlouhodobě upozorňuje.

Zejména představitelé STAN si neberou žádné servítky, pokud padne stín podezření na politiky z jiných politických stran a hnutí. Na místě je tedy otázka, co je v případě jejich souzeného hejtmana, který musel odevzdat telefon a notebook i v další kauze, jinak?  Očekáváme proto, že hnutí STAN začne situaci jejich hejtmana v Libereckém kraji neprodleně řešit.

Tisková zpráva hnutí ANO Libereckého kraje

Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zelení budou kandidovat do zastupitelstva Libereckého kraje pod značkou Zelení pro kraj. Lídrem kandidátky je Milan Starec, který stojí dlouhé roky v čele občanského odporu
Na konferenci Novinářské fórum byly v pondělí 6. května vyhlášeni první výherci nového programu na podporu lokální žurnalistiky. Nadační fond nezávislé žurnalistiky ve spolupráci
Zastupitelstvo města Liberce na svém dnešním jednání zvolilo nového náměstka primátora s gescí pro energetiku a Smart City. Na návrh městské rady se jím
Nikdy nekouká na barvu politického trička, když jde o dobrou věc, domluví se se všemi. Má zkušenosti ze sněmovny i z vedení města, umí