Obviněný Petr Židek rezignoval na funkci radního a náměstka primátora, zastupitelem zůstává

Petr Židek (vyloučen z ODS) dnes ráno odevzdal rezignaci na svou funkci náměstka primátora pro veřejný majetek a sportovní infrastrukturu. Řadovým zastupitelem ale zůstává a nadále je připraven podporovat koalici STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO a Pirátů.

Náš Liberec minulý týden přinesl zjištění, jakým způsobem měl, dle policie, náměstek Petr Židek z ODS pracovat pro kontroverzního majitele SYNER Group Petra Syrovátka a jakým způsobem měl Syrovátko Židka uplácet. Poté věci nabraly rychlý spád.

Ještě v pátek v noci Výkonná rada ODS vyloučila Syrovátka a Židka ze strany a dokonce zrušila libereckou buňku. Sám Petr Židek ještě minulý týden, po návratu z cely předběžného zadržení, kde byl od 9. dubna dva dny, vydal prohlášení, že dále pracuje pro město, ale nakonec svou situaci musel přehodnotit.

„Vzhledem k tomu, že nechci narušovat práci současné koalice, jsem dnes 15. dubna 2024 v 9 hodin ráno předal primátorovi města rezignaci na pozici náměstka primátora a člena Rady města Liberce a také na pozici předsedy dozorčí rady Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Nadále zůstávám řadovým zastupitelem a jsem připraven stále podporovat současnou koalici a její programové prohlášení. Budu se hájit právní cestou a své jméno zcela očistím. I nadále jsem vázán mlčenlivostí, proto nebudu celou kauzu dále jakkoliv veřejně komentovat,“ uvedl ve svém prohlášení dnes již bývalý liberecký radní a občanský demokrat Petr Židek.

Petr Židek byl radním Rady města od voleb v roce 2018, od roku 2022 byl pak náměstkem pro sport a veřejný majetek. Ačkoliv ODS získala ve volbách jen něco málo přes 8 procent, zejména nejsilnější STAN/Starostové pro Liberecký kraj trvali na její účasti ve vládě. Židek pak získal významný post a na starost i historicky největší veřejnou stavební zakázku – miliardový tendr na přestavbu plaveckého bazénu v Liberci.

Koalice je ochromena a o své budoucnosti, jak Náš Liberec informoval již v sobotu, bude jednat dnes večer. „Na základně posledního koaličního jednání je jisté to, že ODS požádala ostatní partnery v koalici, zda by si mohla vzít čas na zhodnocení celé situaci a nejpozději do pondělního večera sdělit partnerům své stanovisko a navrhnout řešení. Po pondělním večerním jednání by měla být k dispozici informace, jak se k tomu naopak staví ostatní koaliční partneři. Tedy SLK, ANO a Piráti,“ uvedl pro Náš Liberec mluvčí liberecké radnice Tomáš Tesař s tím, že díky aktuálním turbulentním událostem, nelze plně situaci předjímat.

Subscribe
Upozornit na
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Další dějství absurdního dramatu kolem miliardové zakázky na liberecký bazén přijde daňové poplatníky na 1,8 milionu korun. Tolik bude stát posouzení, které město zaplatí
Před měsícem, když byl celý magistrát ještě ochromen zásahem protikorupční policie, primátor Jaroslav Zámečník tvrdil, že s auditem veřejných zakázek na magistrátu bude pomáhat
To, s čím má problém Praha, není problém v Chrastavě. Zde se dočká modernizace místní železniční trati, vznikne například nové nástupiště. A stát bude
Včera, 20. května, zemřel akademický architekt Otakar Binar, který byl výraznou postavou architektonického a uměleckého vývoje Liberce od druhé poloviny 20. století. Otakaru Binarovi