Radnice po letech slibů chystá veřejné záchodky. Zatím má jen obrázky…

Liberečané se konečně dočkají veřejných záchodků. Zásadní stavební akce, kterou město slibuje svým občanům již dlouhé roky, by měla začít v následujících měsících. Radnice zatím opět ukazuje vizualizace.

„Jsem rád, že se povede již brzy realizovat jedna ze dvou plánovaných veřejných toalet v samotném centru města, po kterých občané tak volají. Bude se jednat o veřejnou toaletu, která bude bezbariérová a hlavně samočistící tak, aby vyhovovala současným vysokým nárokům na hygienu,“ říká náměstek primátora pro architekturu, veřejný prostor a dopravní stavby Jiří Janďourek ze STAN/Starostů pro Liberecký kraj.

Občané Liberce na záchodky čekají dlouho. Jiří Janďourek i jeho spolustraník a primátor Jaroslav Zámečník jim je slibují zhruba čtyři roky. Takto například mluvil primátor v roce 2021, kdy rovněž ukazoval do médií obrázky.

„Službu veřejných toalet suplují za město do velké míry veřejné instituce nebo soukromá obchodní centra. V době jejich uzavření, mezi osmou hodinou večerní a osmou hodinou ranní, není možné je využít. Na základě dlouhodobých podnětů občanů předložila Kancelář architektury města záměr provedení pohotovostních toalet v provedení antivandal. Čili měly by být odolné proti poničení a otevřené budou nonstop, dvacet čtyři hodin denně. Platit v nich půjde jak mincemi, tak kartou,“ sliboval před třemi lety primátor Zámečník.

Usilovná manažerská práce byl ale podle Janďourka a Zámečníka měla vydat své plody již do několika měsíců, byť se podaří zrealizovat pouze jednu budku s WC z dvou plánovaných.

Zajímavé je srovnání s miliardovým projektem rekonstrukce libereckého bazénu, který na radnici běžel přímo raketovým tempem. Představen veřejnosti byl loni na jaře a stavební práce začaly o rok později. Na starosti jej měl, dnes již odvolaný a policií obviněný náměstek primátora Petra Židek. Podle orgánů činných v trestním řízení jej ale plně zpracovával podle pokynů šéfa Syneru Petra Syrovátka.

Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta,
Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla
Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího
Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový