Také sledujete na Facebooku PR masírku, jak se město snaží, aby byl Liberec hezčí a čistší? Docela jede, že? Aby ne, současné vedení si každý rok, po krajském vzoru, schvaluje na vlastní propagaci obrovské prostředky. Jenomže realita je někdy neúprosná a přibarvit nejde. Jak nás upozornil jeden z našich čtenářů, leckde to nevypadá jako v Liberci, ale jako v Pripjatu na Ukrajině.

Pripjať je celosvětovým symbolem černobylské tragédie z roku 1986 i toho, jak rychle si umí příroda brát města zpátky. Téměř padesáti tisícové město bylo po výbuchu jaderné elektrárny v nedalekém Černobylu evakuováno a necháno svému osudu. Po téměř čtyřiceti letech do něj jezdí turisté, milovníci urbexu a dobrodruzi z celého světa, aby na vlastní oči viděli, jak jej znovu pohlcuje divočina.

U nás v Liberci máme ale to štěstí, že nikam cestovat nemusíme. Můžeme se vydat do nejrůznějších zákoutí města a můžeme zažívat podobné, až existenciální mrazení jako uprostřed Pripjatu. Jeden z našich čtenářů nám poslal pár snímku ze včerejší Volgogradské ulice, kde by člověk skoro potřeboval mačetu, když chce jít po chodníku. Okomentoval to ironickým: "Kočárky a hendikepovaní welcome.."

Tímhle se asi vedení a pan primátor na Facebooku nepochlubí...

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;