Michal Hron-Starostové

Kdo by z dětství i let o trochu odrostlejších neznal hru na Vadí-nevadí. V dospělém věku se kratochvíle a hry vytrácejí ze života, jsou ale řemesla, kde mají pořád své pevné a snad až určující postavení. Takovým řemeslem je politika a na Vadí-nevadí si zahraje každý politik napříč ideologickým i časovým spektrem. Naposledy ji v Liberci hrál právě Michal Hron.

Zastupitel a lídr Starostů pro Liberecký kraj Michal Hron po posledním zasedání městského zastupitelského sboru nelenil, chopil se klávesnici a napsal rozezlený komentář o praktikách současného vedení města, kde mu jako záminka slouží i dotace pro organizaci Čmelák-SPP. Veliká, převeliká je škoda, že takovou zásadovost neprojevuje pan Hron i u ostatních případů.

Panu Hronovi aktuálně vadí, že nejstarší a největší eko neziskovka v kraji Čmelák-SPP, o.p.s. dostane dotaci ve výši 125 tisíc korun a že jeho představitelé jsou svázáni s vedením města. Nezabývejme se tím, že Čmelák, ač toho na poli ekologie dělal nejvíc, měl roky dveře na městě i kraji zavřené právě z politických důvodů (to panu Hronovi nevadilo), berme to jako principielní postoj zastupitele Hrona.

Jenže: jak se to rýmuje například s tím, že firma, kde je zaměstnán Michal Hron dostala v minulém volebním období na radě města, potichu, ale to rychleji a bez výběrového řízení zakázku na poradenství za cca 400 tisíc korun? Michal Hron byl dokonce na této radě přítomen co by konzultant. Snad aby doporučil schválení zakázky bez výběrového řízení "své" firmě? Podle zápisu ano.. Ale on vlastně nebyl jejím majitelem, zněla odpověď. Jen díky tomu získal job za nějakých 1700 Kč na hodinu...

Kde byly pevné zásady pana Hrona, když primátorka, koaliční spojenec jeho Starostů, jezdila za městské peníze po soukromých cestách (škoda se má pohybovat v řádu stovek tisíc kroun)? Proč panu Hronovi nevadí obvinění jeho faktického stranického šéfa, se kterým se před volbami usmíval z plakátů, Martina Půty z korupce, když vyšlo najevo, že se více jako hejtman chová jako lobbista Metrostavu, kterému pomáhá k desítkám milionů z fondů EU na podezřelé projekty?

Nevadí Mchalu Hronovi, když jeho stranický kolega Jiří Šolc podepsal s televizí RTM smlouvu za téměř půl milionu korun na vlastní PR (a tedy nejen vedení města, ale i Starostů) a přikryl ji vybájeným důvodem na jakousi prezentaci vykopávek? Ono toho "nevadí" u pana Hrona bude více a mělo by se vlastně začít v době, kdy měl v 90. letech na starosti privatizaci bytového fondu a další podařené záležitosti...

Vadí-nevadí hrají děti. Jenže ty, když prohrají, musí splnit nějaký nepříjemný úkol. Ono by to slušelo i politikům a možná by se i lid pobavil,kdyby viděl zastupitele skákat po jedné noze kolem radnice nebo kokrhat a Fügnerce, takhle se jen jeden může trpce usmát na farizejstvím některých politiků.


Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;