Věra Vohlídalová

Co se v Liberci na politické scéně odehrává, ví snad každý Liberečan a zprávami o tom se plní nejen celostátní média a internetové stránky nejrůznějších serverů. Jsem občanka, volička a jsem hodně rozmrzelá. Netajím se tím, že jsem u posledních voleb neoplývala sympatiemi k žádné z kandidujících stran a seskupení. Dala jsem tak hlas jen asi 29 jednotlivcům z většiny kandidujících stran, o kterých jsem si myslela, že se budou schopni domluvit a naše město vyvedou z dluhů a budou ho dál zvelebovat.

Jak jsme se mýlili! V koalici vznikla opozice proti vítěznému seskupení Změna pro Liberec. Vřelo to nejen uvnitř koalice, ale i navenek se řítila brzy po podepsání koaliční smlouvy destrukce v podobě zpráv o tom, že se koaliční partneři nejsou schopni domluvit. Poslední kapkou pro veřejnost bylo zasedání zastupitelstva 31.3.2011.

Nám občanům ale došla trpělivost a sami jsme si zorganizovali setkání před radnicí. Nebyl to primátor Korytář nebyla to paní navržená a ještě nejmenovaná na funkci tajemnice, kdo sezval veřejnost, jak některá média a hlavně někteří opoziční zastupitelé a opoziční koaliční radní veřejnosti tvrdili.

Stačilo totiž napsat několika přátelům, zda by přišli před radnici a z očí do očí se nechtěli zeptat všech radních proč s námi hrají podivnou hru o nové koalici, odvolávání primátora a „jeho“ radních. Nebývalou rychlostí se ta poměrně skromná výzva rozběhla po sítích internetu a v úterý bylo na náměstí několik stovek lidí. Shromáždění lidí proběhlo neobyčejně kultivovaně. Lidé drželi emoce na uzdě a kromě jedné výjimky vyslechli i všechny radní, kteří před radniční vchod přišli.

Paní náměstkyně Rosenbergová, jejíž strana tak překvapivě vystoupila z koalice, musela čelit hlučné nespokojenosti za tento krok, nevydržela. S arogantní poznámkou, že tito lidé nejsou její voliči a neumějí naslouchat, a proto k nim mluvit nebude, vrátila megafon. Vskutku komunikativní a kvalifikovaná kandidátka na post primátora!

Nebyli jsme nenávistný dav a byli tu i voliči ČSSD, kterou ta dáma reprezentuje. Chceme vědět proč se teprve rozbíhající práce koalice rozpadla sotva začala.Proč ji položili ti, kterým jsme k práci dali mandát. Je opravdu čas nemlčet!

A proto přijdeme v pondělí 11.4. v 16 hodin před radnici znovu.

Věra Vohlídalová, jedna z občanů, kteří setkání občanů se zastupiteli organizují

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;