Tak jsme se dozvěděli, že aktivní občané Liberce zdržují politiky od práce. To alespoň napsala paní Minstrová ve čtvrtečním vydání Libereckého deníku (ze dne 15.9.2011). Její glosa se týká besedy s primátorkou Martinou Rosenbegovou (ČSSD), kterou pořádala nezávislá občanská iniciativ Je čas nemlčet.

Myslím si, že si paní novinářka trochu plete dojmy a pojmy - nebo chcete-li míchá jablka a hrušky dohromady.

Paní Minstrová ve své glose mimo jiné uvádí, že “Dvacet lidí si tady pořádá (více méně pro sebe) besedy s libereckými politiky”. Na besedě bylo cca 30 občanů (nejsou započítáni 3 přítomní organizátoři), což je ale v tuto chvíli nepodstatný detail. To, že na besedy s politiky chodí někteří občané opakovaně přeci není nic špatného - naopak to svědčí o jejich trvalém zájmu o dění ve městě.

Někdo na besedu nepřijde a poslechne si záznam na webu, protože se mu jednoduše termín nehodí - je v práci, musí vyzvednout děti z kroužků atd. To, že jsou záznamy sledovány a těší se velké oblibě je statisticky doložitelný fakt. Navíc - každý záznam se dá poslechnout opakovaně, lze odkaz sdílet s dalšími lidmi formou emailu, sociálních sítí atd. a tím se záznamy dostávají k dalším posluchačům.

Protože podobné besedy probíhají ca 1x za měsíc kromě prázdnin, rozhodně to nijak neomezuje komunální politiky v jejich práci pro blaho města a jeho občanů. A pokud vznikne jiná iniciativa a bude pořádat podobné schůzky s politiky, určitě bych to já (a věřím, že nejen já) přivítal. Alespoň by paní Minstrová měla více materiálu pro svoje “nezaujaté” glosy.

Pavel Felgr

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;