Tak jsem se zase jednou dobře pobavil. V lednu jsem si povídal s členy vedení Aeroklubu Liberec a rozhovor, který z toho vznikl, jsem chtěl zveřejnit na webu Čas nemlčet a Náš Liberec. Protože prodej letiště, který město připravuje, je rozhodnutí zásadního významu, nabídl jsem rozhovor i Libereckému deníku.

To jsem ale netušil, jak moc to některé - nepřekvapivě anonymní - jedince popudí a co všechno budou schopni si vymyslet.

První zajímavá konstrukce přišla od jistého "Toma", který na základě toho, že byl tento rozhovor zveřejněn po 9 hodině na web Náš Liberec usoudil, že se Liberecký deník spojuje s Náš Liberec. Nejspíš mu uniklo, že jako autor tohoto rozhovoru mohu nabídnout stejný rozhovor několika periodikům a pokud by ho všechna otiskla, přečetl by si ho v několika dalších. Znamenalo by to snad, že se všechna spojují dohromady?

Panu XX pak vadí, že jsem aktivista Je čas nemlčet a Změny a ještě k tomu webmaster portálu Náš Liberec. To je také zajímavá úvaha - jako kdyby někdo, kdo vytvořil novou podobu webu Náš Liberec nemohl poskytnout vlastní rozhovor někomu jinému. Moje otázka na pana XX je jednoduchá - brání něco vám napsat zajímavý článek nebo rozhovor a nabídnout ho některým portálům a novinám? Myslím si, že když dokážete dávat dohromady konstrukce v diskusích, určitě hravě dokážete naspat i něco smysluplného ...

Korunu všemu pak nasadil XY, když krom toho, že jsem známý aktivista uvedl, že jsem byl na kandidátce Změny a tudíž jsem politik, když jsem usiloval o křeslo krajského zastupitele. Na základě toho pak usoudil, že deník kope "za Korytářovce a Půtovce".

Předně bych požádal onoho neznámého XY, aby předložil lístek z krajských voleb, kde je moje jméno na kandidátce. Takový lístek prostě neexistuje. A pokud jde o "Korytářovce a Půtovce" - možná, že "staré dobré strany" jako ODS nebo ČSSD rozdělují lidi na Nečasovce, Topolánkovce, Sobotkovce, Haškovce, Duškovce. Já rozlišuju lidi na slušné a hulváty nebo na ty, kteří ve veřejné funkci naslouchají veřejnosti a chovají se rozumně a na ty, kteří se starají jen o to, co z toho budou mít oni.

A na závěr asi špatná zpráva pro anonymní rejpálky - pokud se domníváte, že vaše nenávistné poznámky mohou někoho rozhodit nebo odradit od toho, aby se zajímal o to, co se v Liberci a v Libereckém kraji děje, tak v tomto případě máte smůlu.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;