Vrtulník ZZS LK

Ve středu 31. července proběhlo na kraji jednání, kterého se účastnili statutární náměstkyně hejtmana Zuzana Kocumová, starosta Hamru na Jezeře Milan Dvořák, ředitel ZZS LK Stanislav Mackovík a vedoucí odboru zdravotnictví Alena Riegerová. Z tohoto jednání je na stránkách Libereckého kraje společné tiskové prohlášení.

V pondělí mě proto překvapil článek v Libereckém deníku, kde pan Mackovík hrubě zkreslil výstup z tohoto jednání a napadl statutární náměstkyni hejtmana Zuzanu Kocumovou.

Pan ředitel mimo jiné uvedl: „Náměstkyně vymyslela, že vrtulníky mají přistávat na vyhrazených místech a ne co nejblíže pacientům. Je to naprostý nesmysl, který ohrožuje životy lidí a v podstatě i výkony záchranářů."

Tento jeho výrok se ale nezakládá na pravdě, protože ani Zuzana Kocumová, ani starosta Dvořák ani vedoucí odboru Riegerová nechtěli mapy míst, kde bude smět vrtulník přistávat a nikde jinde ne. Účastníci onoho středečního jednání se totiž shodli na tom, že "budou vytipovaná místa, kde by mohl vrtulník ZZS přistávat kde dochází k větší koncentraci obyvatelstva, například v rekreačních centrech" (citace z tiskového prohlášení).

Tato místa měla být využívána v problematických situacích, když není možné jinde přistát. Navíc už na jednání zaznělo, že se bude jednat o vyjímečné případy, jako byl právě ten v Hamru na Jezeře. To je ovšem něco úplně jiného než uvedl v Libereckém deníku ředitel ZZS LK Stanislav Mackovík.

Proč ředitel ZZS LK zkresluje informace

Položil jsem si jednoduchou otázku - proč pan ředitel Mackovík uvádí nepravdivé informace, když ve středu neměl ke společnému výstupu žádné připomínky? Odpověď by mohl pochopitelně nejlépe pan Mackovík, ale podívejme se na sled událostí.

  • 31. července proběhla schůzka
  • 7. srpna se na webu kraje objevilo společné tiskové prohlášení
  • 7. srpna kolem 21:00 nedostala vláda Jiřího Rusnoka důvěru
  • 7. srpna kolem 22:00 hodiny se TOP09 vyslovila, že podpoří rozpuštění sněmovny
  • pan Mackovík má být lídrem kandidátky KSČM v Libereckém kraji (podobně jako byl lídrem kandidátky do krajských voleb, jenže místo něj je v zastupitelstvu Josef Vondruška)

Nabízí se tedy možné vysvětlení - pan ředitel Mackovík začal předvolební kampaň a začal ji tím, že uvádí nepravidvé informace. Tak nevím, jestli to je nejlepší start kampaně - ale to posoudí voliči.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;