Zuzana Tachovská

Liberecký deník nabízí zajímavou možnost položit různým kandidátům otázky v on-line rozhovoru. V pátek od 13 hodin odpovídal na otázky „čtenářů“ MUDr. Jan Mečl, dvojka na kandidátce ČSSD, v pondělí bude odpovídat pan Černý z Nosu.
Zajímalo mě, jak se dvojka kandidátky vypořádá s věcnými, i když nepříjemnými dotazy, protože to ukazuje na to, jak se bude chovat i v budoucnosti, pokud bude zvolen a stane se zastupitelem. Otázky jsem položila pod svým jménem. Jenže pan Mečl odpovídal jen na otázky, které se mu líbily.

 

Hned v úvodu diskuse jsem se zeptala na jeho názor ohledně působení paní Jany Kašparové, bývalé tchýně krajského předsedy ČSSD Roberta Duška a tajemnice ČSSD, v představenstvu liberecké teplárny. Zajímalo mne, co si pan Mečl myslí o tom, že paní Kašparová na zastupitelstvu opakovaně odmítala sdělovat jakékoliv informace ohledně teplárny, své činnosti v ní a že podle mého názoru nikdy neudělala nic pro snížení ceny tepla v Liberci. Dotaz se v diskusi ale vůbec neobjevil.
Další dotaz, který pan Mečl dostal hned ve 13 hod., zněl: ,,Předseda ČSSD, pan Sobotka, se několikrát vyjádřil proti praxi trafikantů. Jak se Vy díváte na trafiku Milana Šíra, předsedy OVV ČSSD Liberec, v TSML v uplynulých letech? Prý to bylo sladké nicnedělání za 50 tis. měsíčně.“

Tento dotaz sice zveřejněn v diskusi úplně nakonec byl, ale následovala  tato odpověď: ,,Bohužel už musím z časových důvodů s odpovídáním končit, i když zde vidím celou řadu zajímavých dotazů, mimo jiné od libereckých politiků a političek, které však mají snahu se zde zviditelnit, a ne se ptát na mé cíle, kterých chci v politice dosáhnout.“  Na otázku, proč neodpovídá lídr kandidátky primátorka Rosenbergová, přišla už spíše úsměvná odpověď: ,,Názory paní primátorky jsou poměrně dobře známé.“ S tím bych si dovolila nesouhlasit. Z jednoho důvodu.

Někteří úředníci magistrátu dokonce tvrdí, že ústy paní primátorky k nám roky promlouvá pan Zdeněk Soudný, bývalý PR Jiřího Kittnera a současný mediální pracovník společnosti Syner. Občané Liberce si tak jeho řádky mohli číst například v městském zpravodaji nebo se seznámit s jeho názory v tiskových vyjádřeních  primátorky. Ano, ten Zdeněk Soudný, který dělal za Kittnera mluvčího MS v lyžování, který radí paní  Lysákové, jak mají komunisté na kraji hlasovat při dopravní zakázce a ten Zdeněk Soudný, který dělá PR poradce poslanci Horáčkovi z TOP 09.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;