Tímto titulkem by se mohly zjednodušeně parafrázovat některé první kroky Změny pro Liberec, která svými lidmi obsadila po komunálních volbách většinu pozic ve vedení liberecké radnice. Před komunálními volbami byly liberecké veřejnosti v různých formách servírovány sliby, co a jak bude jinak a lepší poté, co Změna obsadí radnici. Ovšem co bylo řečeno před volbami, už nemusí platit po volbách.Jedním z takových příkladů obratu o 180 stupňů od slibů k činům, je obsazení lukrativně placených míst v představenstvu Teplárny Liberec.  Ještě dva týdny před komunálními volbami hlásala Změna a její přední člen a zastupitel Ondřej Petrovský, že do představenstva Teplárny Liberec musí přijít za město Liberec skuteční odborníci vybraní na základě výběrového řízení. “Politikům zůstane kontrola z pozice člena dozorčí rady,” kázal Petrovský na internetových stránkách Změny pro Liberec (http://www.zmenaproliberec.cz/kandidatka/ondrej-petrovsky.php).

Po volbách je vše jinak. Žádné slíbené výběrové řízení na odborníka se nekoná, do představenstva Teplárny Změna bez uzardění posílá svého politika Petrovského. Na ambiciózní slib voličům všichni zapomeňte!! Těm, co slibům uvěřili, zbývá jen hořká pachuť napálených. Naopak na politiky, delegované do představenstva Teplárny koalicí Změna/ANO, čeká odměna 35 tisíc korun každý měsíc.

Uvidíme, jak se koalice postaví k plnění dalších slibů ohledně snížení jedné z nejvyšších cen tepla v ČR pro 17 tisíc libereckých domácností.


Jaroslav Zámečník,
zastupitel města Liberce (Starostové pro Liberecký kraj)


Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;