Pokrytec. Slovo, kterým Jan Korytář hojně častuje své politické protivníky. Snad jej má hned na druhém místě po zaklínadle korupce. Jenže co tím slovem „pokrytec“ myslí? Co ti jeho protivníci provedli, že je označuje za pokrytce? Běžný člověk si pod tím slovem představuje někoho, kdo se přetvařuje, kdo hlásá nějaké hodnoty a sám je nedodržuje nebo dokonce neuznává. Někoho, kdo něco dělá, říká rádoby pro dobro věci, ale ve skutečnosti to myslí jinak. Nebo člověk, který naopak něco neřekne, tváří se jako svatoušek, a přitom při svém mlčení dobře ví, co dělá. Nu pojďme se podívat na příklady.

Příklad č. 1. Když mne a celé bývalé vedení města Jan Korytář v červnu 2015 osočil z podvodu s regionální televizí RTM, opakovaně do médií hlásal „že regionální televize by měla vysílat zadarmo, jaksi ze zájmu, podobně jako píší deníky“. Když odhlédnu od naivity této myšlenky, neboť zadarmo by mohla dělat zpravodajství sotva ČT saturovaná miliardami z koncesionářských poplatků, je tady něco rozporuplného. Jan Korytář byl čtyři měsíce ve vedení města. Už tehdy se řešilo, zdali TV vysílání platit či nikoli. Jan Korytář byl také dobře dva roky nablízko vedení Libereckého kraje, tedy do doby než si rozhádali vlastní klub a rozvrátili koalici. Kraj si přitom regionální televizní vysílání běžně platil a platí a zástupci Změny ve vysílání rádi vystupují. Zejména Z. Kocumová účinkuje s velkou oblibou, což je patrné z veřejně dostupného archivu (zde). Není náhodou pokrytecké, říkat teď, když se to hodí, že má regionální televize vysílat zadarmo?

Příklad č. 2. Na okolnosti regionálního televizního vysílání se mne osobně vyptával Jan Korytář hned zkraje letošního roku. Odpověděl jsem mu. Následně mi 18. 2. 2015 znovu na totéž téma posílá oficiálně znějící mail (zde). Dostal ode mne písemnou odpověď a navíc jsme v této věci vedli i oficiální společné jednání za přítomni dalších zástupců koalice. Takže nové vedení města o smlouvě již dlouho ví a přesto v čerpání této údajně podvodnické smlouvy, normálně pokračovalo. Pro ilustraci 27. 2. v reportáži o nedostatku financí pro divadlo účinkuje ředitelka divadla, a světe div se, Jan Korytář. Není trochu divné, neřku-li pokrytecké, něco kritizovat a sám toho užívat plnými doušky?

Jan Korytář znal okolnosti uzavřené smlouvy minimálně od začátku roku a nepodnikl nic, naopak sám ji využíval. Jan Korytář si tuto kauzu prostě „sušil“ a vyrobil z ní problém až v okamžiku, kdy mu „teče do bot“. Halasným poukazováním na domnělé chyby předchůdců chce maskovat svoji neschopnost a diskutabilní kroky v úřadu. Neschopnost realizovat nové fondové hospodaření, když to staré fondové hospodaření nechal zrušit a nové ještě řádně nefunguje. Možná až všeho schopnost manipulovat bez ohledu na zákony výběrové řízení na Volnočasové plochy a riskovat tím ztrátu 20milionové dotace. Pískáním na své soupeře maskuje i neúspěšný pokus usadit do lukrativní funkce manažera IPRÚ kamaráda z KPKP Kroutila. Jenom fakt, že na IPRÚ se podílí také Jablonec n. N., zabránil tomuto čítankovému chování „já na bráchu, brácha na mne“. Jablonec Kroutila panu Korytáři doslova omlátil o hlavu, výběr se bude opakovat a čas, kterého není nazbyt, zase marně běží.

Takže, Jane Korytáři, kdo je zde POKRYTEC?

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;