Mám takový sen, že by to jednou u rybníka v naší čtvrti mohlo vypadat třeba jako na obrázku dole.K tomu odbahnění, písčitý vstup do vody a upravenou cestou po druhém břehu.

Jenže nic z toho zatím nebude.

Zastupitelé Liberce už potřetí odmítli koupit hráz, která patří Povodí Labe (byť je na městském pozemku).

Argumentů proti celá řada. Prý to není priorita, má se starat Povodí Labe, nebo se měl nejdříve zpracoval projekt rekonstrukce a výkup řešit až potom (věčný spor o to, jestli má být dříve slepice nebo vejce). A primátor tvrdí "město hráz nepotřebuje".

Tak nevím.

Nemohu se ubránit dojmu, že hlasují lidé, kterých se tahle rekonstrukce netýká. Pokud by naše čtvrť měla vlastní rozpočet a vlastní zastupitelstvo, tak by rekonstrukce rybníka byla jednou z priorit pro všechny. Když však rozhoduje zastupitelstvo celého města, je to spíš o projektech v centru, než o projektech v jednotlivých částech města.

Takže si jdu dál snít svůj sen a přesvědčovat lidi okolo sebe, že je na čase vrátit libereckým čtvrtím samosprávu. Podobně jako ve Vratislavicích nebo v obcích okolo Liberce, které si o svých penězích mohou rozhodovat samy. Podle toho to v nich také vypadá.

Jaromír Baxa, zastupitel za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;