Dovoluji si čtenářům Našeho Liberce předložit text, který mi byl odmítnut do radničního zpravodaje z důvodu, že pro něj není místo, ač jsem si jej jako zastupitelka města předem a včas řádně rezervovala.

Najde se síla, která z moci úřední zastaví nepovolenou stavbu ve státem chráněné památkové zóně? Jedná se o případ výstavby sídliště u Masarykovy ulice v Liberci.

Obstrukce ze strany stavebního úřadu je již dlouho známá, nyní nastoupil odvolací orgán, tj. odbor územního plánování a stavebního řádu na krajském úřadě v Liberci, který v této obstrukci a zdržování řešení pokračuje. Jednání krajských úředníků by bylo úsměvné, kdyby se nejednalo o nenapravitelnou škodu na tváři města.

Ano, státní úředníci jsou znalí, vědí jak obcházet zákony, aniž by moc riskovali.

Nejde mi o zastavení výstavby sídliště, ale o nové právoplatné  stavební povolení, které by alespoň minimalizovalo zničení památkové zóny tím, že by nepovolilo výstavbu domů vyšších než je hrana přilehlého okolí.

Marie Pavlová, zastupitelka za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;