referendum Liberec

Referendum je krajní možnost jak vstoupit do rozhodování o společných věcech, tedy těch, které se dotýkají všech obyvatel města. Je to dost náročná procedura, stojí spoustu práce, peněz i času. Bylo by mnohem lépe, kdybychom mohli v období mezi volbami důvěřovat reprezentaci, kterou jsme si zvolili, že bude s naším majetkem nakládat co nejhospodárněji. Jenže takovou důvěru bohužel právě teď v Liberci nemáme. Proč?

Komunální volby vyhrál s 20% volících liberečanů program občanských hnutí Změna pro Liberec, ale ta byla po třech měsících odstavena téměř od všech možností, jak naplnit svůj volební program pod průhlednou záminkou, že muž v jejich čele, Jan Korytář, nekomunikuje.

Nápadné bylo, že proto museli odejít z míst ve vedení města i všichni ostatní, aniž by existovalo jiné zdůvodnění než to jediné- aby se náhodou nepokusila Změna pro Liberec naplnit svůj volební program, když s plněním slibů začali hned zkraje dost rázně. Liberec občanům s podobným programem, nemohl sliby transparentnější politiky města, zastavení zadlužování, prověření podivných smluv, které by mohly vysávat rozpočet města, zastavení prodejů městského majetku, naplnit. Proč?

Snadno si domyslíme, proč musela nastoupit málo kompetentní menšinová koalice LO, VV, část USZ a ČSSD s tichou podporou dřívějších vládců z ODS- nejspíš proto, aby se nikdo nezabýval „přehmaty minulosti“.  Proto muselo pokračovat bezhlavé rozprodávání městského majetku, nyní už i letiště a Technických služeb. Přitom s „přehmaty minulosti“ se nestalo nic.

To je také důvod, proč my ze Změny pro Liberec nepovažujeme rozprodávání zbytků společného majetku za správný krok a dokonce si myslíme, že tato vláda města k takovému kroku nemá plnou legitimitu. Chceme vědět, co tomu říká ta část voličů, jejíž hlasy byly pučem na radnici zmařeny. A k tomu má sloužit toto vyhlášené referendum.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;