Narodil se 24. dubna 1970 v Liberci. Bydlí taktéž v Liberci.

V letech 1984 – 1988 absolvoval Vojenskou střední odbornou školu v Žilině obor chemické technologie, zaměření vojenská chemie.

V letech 1988 – 1990 působil v Československé lidové armádě jako voják základní služby, později s funkcí náčelník služby PHM. V letech 1990 – 1991 působí v ČA jako voják z povolání. Na počátku 90. let se účastní operací Pouštní štít a Pouštní bouře spojeneckých vojsk v Saudské Arábii, Kuvajtu a Iráku. Od roku 1992 je členem Sdružení válečných veteránů ČR.

V letech 1993 – 2004 je ve společnosti MET.CHEM.s.r.o. nejprve technickým pracovníkem, poté náměstkem ředitele (spolumajitelem). V letech 1997 – 2004 je společníkem s 20 % účastí. Od roku 1999 je společníkem v MET.CHEM Industry s.r.o. opět s 20 % majetkovou účastí.

V letech 2004 – 2005 působí na ministerstvu obrany jako poradce ministra. V letech 2005 – 2008 vystudoval Vysokou školu báňskou Technickou univerzitu Ostrava hornicko-geologickou fakultu, obor Využívání stavebních nerostných surovin a získal titul Bc.

Od roku 2007 je v Navazonu, a.s. členem představenstva a o rok později 100 % akcionářem a ředitelem. V letech 2008 – 2015 je předsedou představenstva v Projektové a rozvojové agentuře, a.s.

 V letech 2000 – 2004 byl zastupitelem Libereckého kraje za US – DEU, poslední rok krajským radním pro oblast rozvoje. Prosadil uvolnění mnoha milionů na kontroverzní projekt Regiotram, který měl tramvají spojit města Euroregionu a se kterým přišla dceřinná společnost Syneru, Investorsko inženýrská. Pouhá projektová dokumentace na nikdy realizovaný a kritizovaný projekt přišla na 78 milionů korun. Tento krok v té době kritizovali i někteří radní.

Později vstoupil do politické strany TOP 09, v roce 2015 se stal předsedou místní organizace Liberec a členem regionální organizace TOP 09 Liberec a poté místopředsedou krajského výboru TOP 09 Liberecký kraj. V řádných komunálních volbách 2014 do zastupitelstva zvolen nebyl, nezískal potřebný počet hlasů. V květnu 2015 nahradil v zastupitelstvu SML odstoupivšího Petera Hromádku. Ve stejném roce se stal předsedou dozorčí rady společnosti Technické služby Liberec a.s. Na podzim 2016 kandiduje jako lídr kandidátky TOP 09 v krajských volbách v Libereckém kraji.

Webové stránky a kontakty: kancelář@frantisekgabor.cz nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;