Narodila se 1. července 1955 v Českých Budějovicích. Má bydliště Liberec, Králův Háj.

Po absolvování táborského gymnázia studovala na VŠCHT v Praze, kde promovala v roce 1980. Pracovala nejprve jako inspektorka u České obchodní inspekce. Po roce 1989 začala podnikat.

Vajnerová předsedala dozorčí radě zábavního komplexu Centrum Babylon v Liberci. V roce 1996 byla zvolena prezidentkou UNASO, unie asociací působících v zábavním průmyslu. Od roku 1999 se angažuje ve vzdělávací Nadaci Škola hrou, kterou založila a jejíž správní radě předsedá.

Vajnerová předsedala dozorčí radě zábavního komplexu Centrum Babylon v Liberci. V roce 1996 byla zvolena prezidentkou UNASO, unie asociací působících v zábavním průmyslu. Od roku 1999 se angažuje ve vzdělávací Nadaci Škola hrou, kterou založila a jejíž správní radě předsedá. Nadace byla v médiích kritizována, že je především produktem hazardního byznysu.

 V minulosti byla u Vajnerové opakovaně poukazováno za skutečnost, že je jako aktivní politik zároveň majitelkou společnosti provozující herní automaty, u kterých je známé vysoké společenské i individuální riziko.  Kritizováno v médiích byla i výše ( 324 milionů korun z fondů EU) a způsob dotace, kterou získala jí vlastněná IQ Landia. Podle zjištění Reportérů ČT IQ landia dotuje malým návštěvníkům vstupenky takovým způsobem, že část peněz končí v kapse společnosti, jež nadaci zřídila, což je v rozporu s legislativou.

V roce 2011 dokončila studium v Ústavu práva a právní vědy a získala tak titul MBA.

Vajnerová působila v dozorčí radě krajské společnosti Agentura regionálního rozvoje. Z funkce byla novým zastupitelstvem kraje 18. prosince 2012 odvolána.

Politicky se angažuje jako nestraník od roku 2004, kdy stanula v čele kandidátky Strany zdravého rozumu ve volbách do zastupitelstva Libereckého kraje. Strana získala jen 1,2 % hlasů. Vajnerová zaujala zejména nabídkou volného vstupu do aquaparku, který vlastnil Miloš Vajner tehdy její manžel, všem občanům obcí, v nichž její strana dosáhne zisku 5 % hlasů. V témže roce neúspěšně kandidovala i do Senátu na Liberecku.

V krajských volbách v roce 2008 opět kandidovala jako nezávislá, tentokrát na kandidátce Strany pro otevřenou společnost. Ve volbách strana dosáhla zisku 6,12 % hlasů, 3 mandáty a Vajnerová se navíc stala statutární náměstkyní hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

V krajských volbách v roce 2012 kandidovala na hejtmanku Libereckého kraje opět jako nezávislá za Stranu pro otevřenou společnost. Strana ani Vajnerová se však do zastupitelstva kraje nedostaly. Ve volebním období 2012 – 2016 je členkou Výboru cestovního ruchu, památkové péče a kultury zastupitelstva Libereckého kraje, kam byla nominována jako nestranický odborník.

V krajských volbách v roce 2016 je lídrem společné kandidátky KDU-ČSL a strany Nová budoucnost pro Liberecký kraj pod názvem „Budoucnost pro Liberecký kraj“ v Libereckém kraji. Pod stejnou hlavičkou kandiduje v roce 2016 i do Senátu PČR.

Webové stránky a kontakt na kandidátku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;