Narodil se 11. března 1967. Bydlí v Pertolticích pod Ralskem č. 38.

V roce 1984 začal sportovně létat v aeroklubu Česká Lípa. Následně vystudoval v rámci pomaturitní nástavby zdravotní školu v Litoměřicích. Od roku 1992 působí u záchranné služby v Liberci, od roku 2010 do podzimu 2013 jako její ředitel.

V roce 2013 se stal poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Do dnešní doby pracuje jako řadový záchranář skupiny speciálních činností na letecké záchranné službě Libereckého kraje. U záchranné služby má i funkci náměstka pro krizové řízení a IZS, ze kterého je v nynější době uvolněn pro plnění funkce v Poslanecké sněmovně.

Do vyšší politiky vstoupil, když byl v krajských volbách 2008 zvolen za KSČM zastupitelem Libereckého kraje. Na mandát na jaře 2010 rezignoval, protože byl pověřen vedením zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. V krajských volbách 2012 byl zvolen zastupitelem Libereckého kraje a stal se členem výboru zdravotnictví Libereckého kraje. Dal však opět přednost místu ředitele ZZS Libereckého kraje a v únoru 2013 na mandát krajského zastupitele rezignoval.

V roce 2013 si pak nechal Liberecký kraj zpracovat audit, na jehož základě musel posléze Stanislav Mackovík opustit post ředitele liberecké záchranky. Vedle výše mezd, kdy si Stanislav mackovík sám sobě schvaloval měsíční odměny přesahující 100 tsiíc korun, je v auditu velice ostře kritizováno zadávání zakázek na ZZS LK v jeho době. Všechny servisní zakázky - bez jakéhokoli výběrového řízení - zadávány zejména dvěma autoservisům v Liberci. Na záchrance docházelo i k zaměstnávání (de facto jen vyplácení) prominentů z okruhu místního sociálně demokratického bosse Roberta Duška.

Neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2006 i 2010. Ve volbách do PS PČR v roce 2013 kandidoval v Libereckém kraji jako lídr KSČM a byl zvolen. Nyní je členem několika výborů v PS: pro zdravotnictví, obranu, kde je jejím ověřovatelem. Dále je členem několika podvýborů: podvýbor pro inovace, letectví a kosmonautiku, podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci (zde je i místopředseda). Mimoto působí v podvýboru pro akvizici ministerstva obrany, obchod s vojenským materiálem a inovace AČR. Je též členem podvýboru pro lidská práva.

V komunálních volbách 2014 kandidoval neúspěšně za KSČM do zastupitelstva obce Pertoltice pod Ralskem. Předtím v letech 2002 – 2010 byl zastupitelem této obce.

Na podzim 2016 kandiduje jako lídr kandidátky KSČM v krajských volbách v Libereckém kraji.

Webové stránky a kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;