Narodila se 26. května 1979 v Liberci. Bydliště má také v Liberci.

V letech 1993 – 1997 studovala Gymnázium a střední odbornou školu pedagogickou Liberec, Jeronýmova. Poté vystudovala bakalářský obor sportovní management na pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci.

Pracovala jako projektová manažerka, později jako učitelka na liberecké střední škole a na gymnáziu Na Bojišti.

Od 17 let se věnuje profesionálnímu lyžování. Zúčastnila se ZOH v Naganu v běhu na lyžích, stala se juniorskou mistryní  světa v roce 1999. Běžeckou kariéru musela předčasně ukončit kvůli genetické vadě imunity. Působila jako externí spolupracovnice České televize, pro kterou spolukomentovala závody v běhu na lyžích. Sportu se rekreačně a poloprofesionálně věnuje dál, je všestranná. V posledních letech triumfovala na MS ve Spartan Race v USA i na evropském šampionátu ve Skotsku.

V roce 2006 se stala zastupitelkou města Liberec za politické hnutí Unie pro sport a zdraví. V komunálních volbách v roce 2010 post obhájila a stal se náměstkyní primátora pro sport, dopravu a CR. V dubnu 2011 podpořila primátora Jana Korytáře, kterého koalice odvolala a v důsledku toho byla z postu náměstkyně odvolána i ona. V roce 2012 se stal členkou politického hnutí Změna a rok poté její místopředsedkyní.

V krajských volbách v roce 2012 byla za Změnu pro Liberecký kraj zvolena do zastupitelstva Libereckého kraje a poté v listopadu 2012 statutární náměstkyní hejtmana pro rezort zdravotnictví, tělovýchovy a sportu. V listopadu 2014 však byla z tohoto postu odvolána údajně pro zásadní rozpory v důležitých otázkách fungování a rozvoje kraje a pro špatnou komunikaci. Vzhledem k tomu, že její odvolání navrhl koaliční partner Starostové pro Liberecký kraj, tak se následně rozpadla krajská koalice.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 neúspěšně kandidovala za hnutí Změna v Libereckém kraji a taktéž ve volbách do Evropského parlamentu  v roce 2014 jako členka hnutí Změna neuspěla.

 V komunálních volbách v roce 2014 obhájila jako členka hnutí Změna post zastupitelky SML na společné kandidátce subjektu Změna pro Liberec (Změna a Strana zelených), v rámci kandidátky získala vůbec nejvíce preferenčních hlasů. V současné době je předsedkyní představenstva Sportovního areálu Ještěd a.s. (předtím byla v letech 2003 – 2011 členkou představenstva a v posledním roce předsedkyní). Mimoto je členkou dozorčí rady KNL a.s. Kocumová byla v roce 2015 spolu s dalšími 22 zastupiteli SML nepravomocně odsouzena ke 3-měsíční podmínce v kauze nevýhodného prodeje městských pozemků v Liberci. Kocumová se ve své kauze necítí být vina. Hájí se tím, že věřila podkladům magistrátních úředníků a vědomě se žádného trestného činu nedopustila. V září 2016 odvolací soud nad všemi zastupiteli - tedy i nad Kocumovou - rozsudek zrušil a vrátil k původnímu projednání.

 V podzimních krajských volbách v roce 2016 vystupuje jako lídr kandidátky Změna pro Liberecký kraj.

Webové stránky a kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;