Narodil se 18. dubna 1972 v Liberci. Bydliště má v Liberci v místní části Harcov.

Po maturitě na Střední ekonomické škole v Liberci pracoval jako prodavač. Poté nastoupil roční civilní službu na Správu CHKO Jizerské hory.

Později absolvoval Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Ochrana a tvorba životního prostředí. V roce 1994 založil ekologickou organizaci Čmelák -  Společnost přátel přírody, mezi jejíž činnosti patří mimo jiné obnova přirozených lesů včetně projektu Nový prales, návrat ohrožených dřevin do české krajiny, mnoho forem ekologické výchovy a některé sociálně občanské a protikorupční aktivity. Je členem organizace Ashoka: Innovators for the Public, která sdružuje tzv. sociální podnikatele z celého světa. Od této společnosti získal osobní stipendium pro rozvoj ochranářských aktivit v severních Čechách.

Mgr. Jan Korytář pracuje také jako lektor pro oblast strategického plánování, fundraisingu a řízení neziskových organizací.

V roce 2004 vstoupil do Strany zelených, byl i jejím krajským předsedou. V komunálních volbách v roce 2006 byl za zelené zvolen do zastupitelstva SML s největším počtem preferenčních hlasů v rámci kandidátky a Strana zelených měla volební výsledek  přes 11 %. Do komunálních voleb v roce 2010 vedl politické uskupení Změna pro Liberec, které se ziskem 21 % voličských hlasů zvítězilo a uzavřelo koaliční dohodu s ČSSD, Unií pro sport a zdraví a stranou Liberec občanům. Jan Korytář se stal 25. listopadu 2010 libereckým primátorem. 16. dubna 2011 byl však z funkce primátora odvolán. Dle jeho názoru, že chtěl zastavit a znovu vysoutěžit 2 velké zakázky z fondů EU přes 500 mil. Kč. Dle jeho odpůrců pro jeho nekomunikativnost s koaličními partnery. Ve funkci ho vystřídala Martina Rosenbergová z ČSSD.

Po dlouhých neshodách ve Straně zelených ji Jan Korytář v roce 2012 opustil a založil vlastní politické hnutí Změna, které kandidovalo v krajských volbách v roce 2012 spolu se Stranou zelených a nezávislými kandidáty v Libereckém kraji pod hlavičkou Změna pro Liberecký kraj. Společná kandidátka se zelenými se umístila na třetím místě se ziskem 10 mandátů. Ačkoliv  ZpLk sestavila koalici s vítěznými Starosty pro Liberecký kraj, on sám v Radě kraje neusedl. Stal se však předsedou zastupitelského klubu ZpLk, členem finančního výboru a předsedou jím iniciované Protikorupční komise Rady LK. Ve volebním období 2008 – 2012 byl též členem Dopravní komise Rady Libereckého kraje.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidoval na 25. místě Strany zelených, ale neuspěl.

V komunálních volbách v roce 2014 obhájil post zastupitele SML, když jako člen politického hnutí Změna vedl kandidátku subjektu Změna pro Liberec (tj. Změna a SZ).

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za politické hnutí ZpLk.

Webové stránky a kontakt na kandidáta: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;