Narodil se 31. května 1970 v Trenčíně. Bydliště má v Liberci, v místní části Vesec.

V letech 1988 až 1994 vystudoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Atestace z oboru chirurgie složil v letech 1997 (I. stupeň) a 2003 (II. stupeň). V současnosti se dále vzdělává v postgraduálním doktorském studiu v oboru experimentální chirurgie.

Pracuje jako přednosta Chirurgického centra a primář všeobecné chirurgie v Krajské nemocnici Liberec, a. s. Je členem několika odborných společností (Česká chirurgická společnost ČLS JEP, Hrudní sekce České chirurgické společnosti ČLS JEP, Česká lékařská komora). Pracoval též jako expediční lékař při expedicích do Himalájí (např. při expedici Mount Everest v roce 1996). 10 let byl lékařem záchranné služby. Je autorem mnoha odborných publikací a spoluautorem 2 odborných knih. V letech 1998 až 1999 působil jako externí učitel na Střední zdravotnické škole v Liberci.

Do politiky vstoupil jako nestraník za TOP 09 v roce 2014, kdy byl zvolen zastupitelem SML. Dne 13. května 2015 však na svůj mandát rezignoval a v zastupitelstvu byl nahrazen Františkem Gáborem.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje jako nestraník za TOP 09.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;