Narodil se 10. prosince 1960 v Českých Budějovicích. Bydlí v Chrastavě. Vystudoval VŠCHT v Pardubicích, vzdělání si rozšířil pedagogickým studiem pro inženýry na Výzkumném ústavu inženýrského studia ČVUT v Praze a učitelstvím fyziky a matematiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze.

Pracoval jako středoškolský učitel chemie, fyziky a matematiky na Gymnáziu a SOŠ pedagogické Jeronýmova v Liberci, kde i při své funkci starosty působí na částečný úvazek.

Do komunální politiky vstoupil ve volbách v roce 1994, kdy byl jako nestraník v rámci koalice ODS, KDU-ČSL zvolen zastupitelem Chrastavy. Mandát ve volbách v roce 1998 obhájil jako člen Unie svobody za koalici ODS, US. Pozici zastupitele si udržel po volbách v roce 2002 jako člen US-DEU, kdy vedl kandidátku politických stran ODS, US-DEU. V listopadu 2002 byl zvolen starostou Chrastavy, předtím v letech 1994 až 2002 zastával pozici místostarosty. V lednu 2003 vystoupil z US-DEU a o měsíc později vstoupil do ODS. Za tuto stranu byl ve volbách v roce 2006 zvolen zastupitelem a starostou města. V únoru 2007 však vystoupil i z ODS, aby později vstoupil do hnutí Starostové pro Liberecký kraj, jehož se stal místopředsedou. V komunálních volbách v roce 2010, byl lídrem tohoto uskupení, se stal zastupitelem i starostou Chrastavy. Obdobně tomu bylo ve volbách v roce 2014.

V krajských volbách v roce 2008 kandidoval jako nestraník za hnutí Starostové pro Liberecký kraj do Zastupitelstva Libereckého kraje, ale neuspěl. Krajským zastupitelem se mu podařilo stát ve volbách v roce 2012 jako členu SLK.

V minulosti působil v představenstvu společnosti Termizo, a.s. Figuroval v době výstavby a následného řízeného prodeje liberecké spalovny. Spalovnu za 1,7 miliardy korun postavil jako hlavní dodavatel stavby Syner. Po krachu IPB, která na ni poskytla úvěr, ji doplatili daňoví poplatníci. Město ji sice od státu získalo s výraznou slevou za velmi výhodnou cenu, ale nenechalo si ji.

Obratem ji za stejnou cenu přeprodalo jedinému zájemci – PPF. Ta závazek spalovny okamžitě přeúvěrovala a spalovna začala jako mávnutím kouzelného proutku vydělávat desítky milionů ročně. Za několik let ji PPF s výrazným ziskem prodala.

Michal Canov opakovaně obhajoval počínání Martina Půty v jeho korupční kauze i Miroslavem Peltou placené výlety pro krajské radní i jejich následné lhaní.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za SLK a STAN.

Webové stránky a kontakt na kandidáta: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;