Náměstek primátora v Liberci pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace, současný zastupitel Libereckého kraje.

Hlavním volebním tématem Jana Korytáře je zvýšení daňových příjmů od státu pro město Liberec, jehož finance má na starost jako náměstek primátora.

„Chci v senátu mimo jiné dosáhnout toho, aby Liberec jako 5. největší město ČR dostával z rozpočtového určení daní stejně peněz na obyvatele jako 4. Plzeň, které nyní připadá 1,6 násobek toho, co dostává Liberec“.

Jan Korytář k tomu dodává, že Přemysl Sobotka z ODS byl v senátu 20 let, aniž by v tomto Liberci pomohl. Díky neschopnosti senátorů a poslanců za ODS, ČSSD, KSČM či nově ANO díky nespravedlivému koeficientu Liberec přišel na daňových příjmech o miliardy korun, které mu chybí na jeho rozvoj. Pro Liberec je to stejně drtivé jako korupce. Liberec tak každoročně přichází oproti Plzni, Brnu či Ostravě o zhruba 600 milionů Kč.

dalších témat je to boj proti vyvádění zisků za vodu do zahraničí, lepší péče o krajinu a hospodaření s vodou v ní, podpora zákona o sociálním bydlení, podpora aktivit za lepší kontrolu kvality potravin, podpora efektivního boje s korupcí, podpora přímé volby starostů a primátorů, prosazení obecného referenda k důležitým otázkám, podpora výstavby obecních elektráren, snaha o prosazení jízdného zdarma v MHD a ve vlacích ČD pro děti do 10 let a seniory nad 65 let, získání podpory státu pro modernizaci páteřních nemocnic.

Jan Korytář se na rozdíl od Michaela Canova v Liberci narodil, žije zde a je tu i dlouhodobě politicky aktivní. Je předsedou politického hnutí Změna a při své kampani chce využít sociálních sítí a též osobního kontaktu s voliči.

Odkaz na profil

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;