1. Jaký je rozpočet Vaší senátorské kampaně v Kč?

700 tis. Kč

2. Jaké jsou zdroje financování Vaši kampaně?

Z rozpočtu politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj, konkrétně ze státních příspěvků, které hnutí obdrželo  za mandáty členů zastupitelstva  Libereckého kraje získaných ve volbách 2012 a mandát  senátora získaného ve volebním okrsku  č. 34  Česká Lípa v roce 2014.

3. Na co budou převážně prostředky použity?

Na senátorskou kampaň (billboardy, plachty, letáky, reklama na prostředcích veřejné dopravy,  videorozhovory s podporovateli, propagace na facebooku, reklamní články v tisku, doprava apod.)  

4. Budou zveřejněny na Vašich stránkách sponzoři Vaší kampaně, popřípadě kde jinde?

Jak vyplývá z odpovědi na otázku č. 2, žádní sponzoři na mou senátorskou kampaň neexistují. 

5. Vnímáte korupci a klientelismus v České republice jako závažný problém, který je nutné řešit?

Dle toho, co se valí z médií  se nepochybně o závažný problém jedná.  Na druhé straně, nevím jestli je to tím, že je Chrastava příliš malá či se o mě obecně ví, že já bych obdobným metodám nepodlehnul,  nesetkávám se s tímto nešvarem osobně. Za určitou formu korupce a klientelismu však osobně považuji i situaci, kdy si politici získávají přízeň či očerňují  konkurenci jimi vlastněnými médii. To je celostátní problém šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jím vlastněnými médii MF DNES, Lidové noviny a další, ale také problém regionální,  kdy můj současný přímý konkurent v kandidatuře do Senátu  prostřednictvím jím založeným KPKP a navázaným webovým periodikem Náš Liberec  (dokonce financovaným z dotačních zdrojů), již  léta  očerňuje konkurenci a pracuje ve prospěch svého zakladatele.  KPKP dokonce realizuje tuto anketu mezi kandidáty do Senátu, což považuji vzhledem k faktickému  vlastnictví  KPKP jedním z kandidátů za eticky zcela nepřijatelné.  Přesto tímto na zadané anketní otázky odpovídám.

6. Je něco, na co byste se chtěl v této oblasti zaměřit, pokud byste byl zvolen?

Nevím,  jestli to nebude zcela nad mé síly, ale nesmírně mně vadí „válka policajtů“ , kdy jedna klíčová  složka pomlouvá druhou a já se ztrácím v tom, kdo má vlastně pravdu.  Rád bych přispěl k tomu, aby policie mohla pracovat nezávisle na jakýchkoli politických tlacích.

7. Mají čelní političtí představitelé či manažeři veřejných organizací odstoupit ze svých funkcí, pokud jsou obviněni z úmyslných trestných činů či korupčního jednání?

Zde jednoznačně odpovídá právní řád České republiky. Do okamžiku pravomocného odsouzení je zákonná povinnost na podezřelého hledět jako na nevinného. To ze zákona platí i pro nepravomocně odsouzené ve všech případech trestných činů (nejen tedy úmyslných) jako je tomu v případech lídryně a kandidátky č. 19  volební strany Změny pro Liberecký kraj v letošních krajských volbách  a tím spíše pro „jen“ obžalovaného  či dokonce pro „jen“  obviněného  jako je tomu v případě lídra volební strany Starostové pro Liberecký kraj v letošních krajských volbách.   Z výše uvedených zákonných důvodů mě tak samotná otázka připadá nepatřičná.  

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;